България 30.11.2023 13:51 Снимка: ДНЕС+
Трифонов: Председателят на НЗОК е личен избор на Асен Василев, той задейства Кирил Петков
Ние, хората, много често бъркаме повод с причина. Просто, често не правим разлика между двете. От малък аз си повтарям, че трябва да правя тази разлика, защото тя е основополагаща в човешките взаимоотношения. Примерно: караш се с жена си и смяташ, че това е причината за вашите лоши взаимоотношения, а всъщност това е поводът. Причината вероятно е несходство в характерите. И, защо умнея по тези психологически въпроси? Защото наблюдавам днес какво се случва в парламента и поведението на ПП-ДБ е такъв срам и такова брутално доказателство за липса на морал, адекватност, и за това да не различаваш повод и причина.
Поводът е избирането на подпредседател на Националната здравноосигурителна каса. Там има 8 милиарда и здравето на всички българи. Председателят на НЗОК е личен избор на Асен Василев, а подпредседателят е избор на партньорите на ПП-ДБ , ГЕРБ и ДПС. Те искат подпредседателят да е техен, за да може да контролира председателя.
Но, Асен Василев не ще, задейства Кирил Петков и ето ти скандал в парламента. Карат се, псуват се на майка и всичко това за контрола на парите за здравето на хората. Но това е само поводът. Причината е абсолютната несъстоятелност на тази сглобка и излъченото от нея правителство. Доказателствата и поводите са ежедневни.
Днес просто е един от крещящите поводи за всичко това, което ви казвам. Единственият изход, за да избегнем провала от некомпетентността на тези хора, да избегнем ежедневния срам от тяхната липса на морал, единственият изход е това правителство веднага да си подаде оставката.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:11 Сеизмолог: През следващите месеци ще има множество земетресения с магнитут 5, дори 6, във Венецуела
- 12:03 Великобритания продава 100 000 тона конфискуван руски петрол и дава парите на Украйна
- 11:55 Витанов защити проекта за държавен бюджет: Времето на фискалните илюзии и абракадабри приключи
- 11:50 Прокуратурата за удара на "Тракия": Няма данни за заспал водач или спукана гума на тира
- 11:47 Две фирми са глобени с 310 000 евро за продажба на фалшиво масло като немско
- 11:44 10-годишно момиче се удави в басейна на хотел в Ахелой
- 11:39 Майките излизат на протест на 1 юли
- 11:31 Последните мачове от Световното: Изненада и много голове