
България 03.06.2024 17:28 Снимка: ДНЕС+
Топло време, но с опасни бури и градушки в следващите дни
Първата първа седмица на юни започва с условия за силни гръмотевични бури с кратки, интензивни дъждове и опасност от градушки. В понеделник ще е слънчево и спокойно до обяд. През втората половина на денонощието ще има условия за развитие на мощна гръмотевична облачност с кратки, но интензивни локални валежи и по-едра по размер градушка. Бурите от този тип винаги са съпроводени от силни ветрове, способни да нанеса щети. Най-уязвими днес са областите от Северозападна и Централна Северна България.
Динамичното време ще се запази до към средата на седмицата със следобедни гръмотевични процеси. След това явленията ще са по-ограничени по обхват с превес на слънчевото и спокойно време. С известни колебания дневните температури през седмицата ще останат високи – между 30 и 35 градуса.
До средата на юни времето ще остане неустойчиво с потенциал за опасни локални гръмотевични процеси. Обикновено сутрините ще са слънчеви и тихи, а бурите ще се развиват в часовете следобед и вечерта. В Западна и Централна България явленията ще са на повече места.
В температурно отношение усещането за горещо лято ще се запази до към 10 юни, след което студен атмосферен фронт ще понижи дневните температури с няколко градуса.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 21:55 Хороскоп за вторник, 16 септември 2025 г.
- 19:33 Проруският опозиционен блок излезе начело преди изборите в Молдова на 28 септември
- 19:25 Българите обръщат поглед към Азия: Ръст в търсенето на екзотични валути
- 19:17 Съдът в Анкара отложи делото за отстраняването от длъжност на лидера на опозицията
- 19:10 Пребитият шеф на полицията, Русе е в съзнание, без опасност за живота, но остава под наблюдение
- 19:03 О.з. полк. Стоянов: Пилотите ни нямат подготовка за полети на пределно малка височина
- 18:56 Кеворк Кеворкян: Оскъдица
- 18:48 МВнР привика Митрофанова заради руските дронове над Полша. Н.Пр.: Това е провокация!