България 14.11.2025 11:36 Снимка: ДНЕС+
Томислав Дончев за "Лукойл": Правителството има план за действие, ще видите, че е добър!
Готовността на правителството е висока и има план за назначаването на особен търговски управител в "Лукойл". Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев по време на блиц контрола в Народното събрание. Премиерът Росен Желязков обаче към този момент не присъства в залата на парламента.
Дончев обясни, че критичният момент е преговорите с този, който налага санкциите на рафинерията в Бургас - именно САЩ.
Той очаква новини по темата "Лукойл" в следващите пет дни. "Основната тема и всички вълнения, свързани с рафинерията е, че България няма да има криза с горивата. Колко правилни са били стъпките на правителството, ще се докаже от това, което има да се случи в следващите дни", загатна вицепремиерът.
Томислав Дончев добави още, че понякога е по-добре "да не казваш хоп, преди да си скочил". Той е сигурен, че резултатите от прилагането на плана на правителството за "Лукойл" ще е добър и скоро ще се види.
Дончев отговори на въпрос и на парламентарната група на "Алианс за права и свободи" за бъдещето на "Лукойл Нефтохим Бургас" - може ли да се отдаде под наем на Българския енергиен холдинг (БЕХ). Той уточни, че не вижда как чисто формално актив, който не е собственост на България, като рафинерията в Бургас би могъл да се отдаде под наем.
Дончев призова опозицията за още малко търпение относно бъдещето на "Лукойл".
"Министерски съвет до момента не е предложил нито един човек за особен управител в рафинерията", добави Дончев. Той отбеляза, че ако исторически е имало съображения "За" и "против" особения управител, то сегашната ситуация е различна и го налага.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 00:02 Честита Нова 2026 година!
- 18:15 Екипът на ДНЕС+ ви желае весело посрещане на новата 2026 година!
- 18:03 Хороскоп за четвъртък, 1 януари 2026 г.
- 17:55 Путин пожела здраве, щастие и любов през 2026 година: Разчитаме на себе си!
- 17:47 Си Дзинпин в новогодишното послание: Повторното обединение на Тайван с Китай е неизбежно
- 17:43 Антъни Хопкинс на 88
- 17:35 Тръмп похвали парада по случай Деня на победата в Москва: Те изглеждат непобедими
- 17:32 Урсула фон дер Лайен: Влизането в еврозоната ще подсили още повече гласа на България в ЕС