България 13.11.2023 12:23 Снимка: ДНЕС+
Течове и мухъл във временна детска градина в Перник (ВИДЕО)
Родители сигнализират за пореден случай на течове и мухъл в обект за временно настаняване на две от групите на детска градина "Миньорче" в Перник, става ясно от репортаж на БНТ.
Поради необходимост от ремонт на сградата на въпросната детска градина, децата са преместени в общинския детски комплекс в града, който според родителите тъне в разруха.
От публикувани снимки в социалните мрежи се вижда, че от покрива тече вода, по стените има мухъл, а дрехите на децата са мокри.
"Детето ми Димитър се прибра един ден след градина и разказа, че в градината има наводнение и го е страх. Какво ще се случи, ако вкъщи има наводнение - попита детето, аз не мога да плувам и ще се удавя. Децата преекспонират разбира се, но казуса и ситуацията са факт", обяснява майката на Димитър Кристина Андреева.
На семейството е съобщено, че е имало малък теч в детската градина. Бащата на Димитър - Кирил Андреев влиза лично да се увери какви са условията в комплекса и прави скандални снимки от помещенията на комплекса.
"Санира се училището, където се намираха двете ни групи. Това наложи да ги преместим", обяснява Даниела Захариева, директор на ДГ "Миньорче".
Според нея условията за децата са добри, но природата изненадала временната организация.
"Заваля проливен дъжд, стече се вода върху креватчето на въпросното детенце и децата бяха преместени в друго помещение. Това са временни условия, залата е най-слънчевата и просторна в целия дом", защитава се за пропуските в организацията директорката.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Трима загинали и шестима ранени след нова катастрофа на магистралата
- 22:28 Хороскоп за понеделник, 27 юли 2026 г.
- 19:29 Цените на какаото падат, но шоколадът остава скъп
- 19:18 Разполагат допълнително медицински екипи и линейки по Черноморието ни
- 19:08 Китай е добил 700 000 тона шистов нефт от находище „Шънли Дзиян“
- 18:59 Пеканов: Спряхме корупционна процедура за 127 млн. евро в регионалното министерство
- 18:48 Пожар край Валенсия, 15 000 са евакуирани
- 18:42 ПП: Над 26 000 българи искат вето на Бюджет 2026