България 08.09.2025 16:54 Снимка: Фейсбук
Тапи първо в района на Кърджали, кошмарен трафик от Маказа и на "Тракия"
Задръстването по аутобана от Бургас до София започваше още на изхода на морския град, катастрофа на 111-и км в посока към столицата почти преустанови движението
Голямото завръщане след три празнични дни обичайно започна с тапи и задръствания по най-натоварените отсечки в страната.
Първи го изпитаха на гърба си в района на Кърджали и прибиращите се от Гърция през ГКПП "Маказа", където се оформи кошмарен трафик още в ранния следобед.
Тапите започнаха още на входа на града.
Кърджалийци и недоволстват в социалната мрежа, че все още нямат околовръстно и в момента тече петиция за изграждане на такова, за да бъде изведен трафикът от града.
Според участници в движението на моменти задръстването е достигало и 5 км, а се е чакало повече от половин час.
Опашката от автомобили по шосето на връщане от границата достигна няколко километра дължина, свидетелстват снимки и видеа на пътуващи сънародници.
Не по-лека е обстановката по магистрала "Тракия".
На 333 км в посока София колите се движат с не повече от 30-40 км заради задръстването, свидетелс8тват във "Фейссбук4 пътуващи по трасето. Тапите започват още на изхода на Бургас и положението се затяга в района на Айтос, а във Ветрен точно днес работници сменят плочки на тротоара и са се разположили и на чст от пътното платно, където движението е засилено.
Катастрофа на 111-и км в посока към столицата оформи над 3-километрова тапа, недалеч от бензиностанцията на аутобана.
Очаква се интензивният трафик до довечера да задръсти и други пътни артерии заради прибиращите се от Гърция, но и по магистралите.
За да намали интензивния трафик и тапите Пътна полиция ограничи движението на тировете от 14:00 часа.
Тежкотоварните камиони над 12 тона трябваше да спрат да се движат от 14.00 до 20.00 часа тази вечер по магистралите "Тракия", "Струма" и "Хемус". Превантивната мярка е за да облекчи трафика на леките коли и да не се образуват задръствания.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:52 Гърция организира мащабна спасителна акция за "изчезнал" българин на Тасос
- 15:43 УНИЦЕФ: Уязвимост и бедност сред българчетата спрямо ЕС
- 15:34 Пламен Тодоров застава начело на АДФИ
- 15:25 ДБ търсят подкрепа за идеята държавните служители сами да си плащат осигуровките
- 15:16 Григор получи "уайлд кард" и влиза в основната схема на "Уимбълдън"
- 15:08 Парламентарната асамблея на Съвета на Европа /ПАСЕ/ ще разследва престъпленията от "Сараевско сафари
- 15:01 Пловдивчанин 4 г. снимал порно на съгражданка, изкарал над 2 млн. долара и не ѝ дал нищо
- 14:54 Кузман Илиев: "Кошница с грижа" е временно решение, не може да постигне дългосрочни резултати