България 22.01.2021 09:00 Снимка: ДНЕС+
Таксиметрови шофьори искат уреждане на правото да работят
Таксиметрови шофьори в Пловдив настояват за лична среща с директора на Общинско предприятие „Организация и контрол на транспорта“ Пламен Вълков. Причина са проблемите, които близо 400 таксита имат при вписването в регистъра на общината, обясни пред Радио Пловдив Володя Домошенко, съпредседател на Националната асоциация за защита на превозвачите и таксиметровите водачи.
В 11 часа излъчена от пловдивските таксиметрови шофьори група ще отиде на бул. "Шести септември" 274, където се помещава Общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта".
Работещите в бранша определят като безрезултатни досегашните срещи с ресорния заместник – кмет Тодор Чонов. Припомнямe, от 1 януари тази година удостоверенията за регистрация на таксиметров превоз се издават от общините, а не както досега от ДАИ. До момента разрешително за таксиметрови услуги имат около 1000 коли в Пловдив, десетки други имат проблеми с общината, уточняват от браншовата организация. /24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09157 |
GBP
|
1 | 2.23166 |
RON
|
10 | 3.84031 |
TRY
|
100 | 3.88827 |
USD
|
1 | 1.66086 |
Последни новини
- 20:38 Хороскоп за сряда, 17 декември 2025 г.
- 19:33 Филипа и Йовица се разделиха, въпреки годежа си в "Ергенът: Любов в рая"
- 19:26 Песков: Ще коментираме западните гаранции за Киев, като видим текста. Коледно примирие няма да има
- 19:18 Тръмп с ироничен коментар за смъртта на Роб Райнър.Последва остра реакция от политици и знаменитости
- 19:11 Австралийската полиция: Масовото убийство в Сидни е вдъхновено от „Ислямска държава“
- 19:03 Най-големият тематичен парк за лед и сняг в света ще отвори врати в Китай
- 18:55 Таксиметровият синдикат: Ще има отлив в цялата сфера на услугите след първи януари
- 18:48 Червена рокля и рубинени бижута гарантират късмет през Китайската година на Огнения кон