България 04.12.2020 17:24 Снимка: ДНЕС+
Стефан Софиянски: Заразен съм с COVID, но съм добре
Двамата със съпругата му са се изолирали миналата сряда във вилата им край Каварна, лекуват се с антибиотик
От миналата сряда бившият кмет на София Стефан Софиянски и съпругата му са дали положителен резултат за COVID-19 и са се карантинирали във вилата си в добричкото село Поручик Чунчево. "Добре сме, не сме в тежко състояние. Няма да мрем скоро", каза за "24 часа" Софиянски, като опроверга появилите се новини от последните часове, че е в много тежко състояние и не желая да постъпи в болница.
Заразата при него преминава без температура, само със суха кашлица и загуба на апетит, но все пак се лекува с антибиотик, който му е изписан. "Нямам температура, но минава с много кашлица. По принцип не пия антибиотици, но слушам какво ми изписват", обяснява 69-годишният бивш столичен кмет и отрича да го лекуват лекари от ВМА. "Някой си импровизира", казва той за писанията за неговото здравословно състояние.
Карантината му изтича на 8 декември, а откъде се е заразил няма никакви подозрения. "През повечето време бяхме в Чунчево, доста добре изолирани. Може би от моите пътувания в София по работа. Не е толкова от моите контакти, защото хората, с които съм контактувал, слава богу, са си добре. Някъде сигурно по бензиностанции или нещо такова", предполага той.
Оценява мерките срещу заразата като непоследователни, но отбелязва, че най-важната мярка е дисциплината на всеки. "Бих казал на хората да внимават. Да бъдат предпазливи. Болестта е неприятна", добавя Софиянски./24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за четвъртък, 2 април 2026 г.
- 19:28 Досиетата „Епстийн“ и като сериал, Лора Дърн влиза в ролята на журналистката Джули К. Браун
- 19:20 БФС: Президентът на УЕФА изрази съболезнования за кончината на Борислав Михайлов
- 19:13 Таен агент влезе в "Ергенът", а три момичета се сбогуваха с мечтата за любов в шоуто
- 19:06 Кабинетът отпуска 4,5 млн. евро за неотложни ремонти на оградата по българо-турската граница
- 18:58 Наркотикът на изнасилвачите: Научно-експертния съвет към АПБ поставя въпроса за режима на GHB у нас
- 18:51 Руски удари поразиха изтребители "Мираж" и френски военни на летище до Житомир
- 18:45 Кьовеши иска имунитета на 11 гръцки депутати за измами със земеделски фондове