България 13.09.2025 17:57 Снимка: ДНЕС+
Стартира санирането на 1200 домакинства в Шумен
Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов и вицепремиерът Атанас Зафиров дадоха старт на програмата за енергийно обновяване на сгради в Шумен.
"Спасяването на програмата за саниране беше една от първите ми каузи в началото на мандата и се радвам, че реализацията ѝ върви с пълна сила и на други места в страната. Всички класирани проекти са 100% гарантирани, като една част ще бъдат разплатени през МРРБ, а останалата - през ББР. 1200 домакинства в Шумен ще бъдат енергийно обновени."
"Програмата за саниране е потвърждение на ангажимента на правителството - от една страна към общините, а от друга - към домакинствата. Поздравявам министъра на регионалното развитие, защото с неговите и на екипа му усилия успяхме да спасим тези средства по ПВУ", заяви вицепремиерът Атанас Зафиров. Той се обърна и към изпълнителите на проекта с призив да работят качествено и в срок, така че хората да са доволни.
Кметът Христо Христов допълни, че проектът ще подобри качеството на живот, ще модернизира градската среда и ще повиши стойността на имотите в Шумен.
По време на събитието Иванов коментира и внесения вот на недоверие срещу правителството, като заяви, че това е "най-силният инструмент на опозицията", но честото му използване го обезценява и губи парламентарно време. Според него аргументите на опозицията "не почиват на реални факти" и ще бъдат оборени в пленарната зала.
Иванов припомни, че формацията ПП-ДБ е участвала в преговорите за съставяне на правителството и нарече поведението ѝ "странно", тъй като кабинетът работи по програма, изготвена с тяхно участие.
Иванов и Зафиров бяха категорични, че в момента управлението няма реална алтернатива.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:04 Хороскоп за понеделник, 2 февруари 2026 г.
- 19:35 18-годишно момче издъхна в болницата, той е жертва номер 41 на пожара в Кран Монтана
- 19:25 България почете паметта на жертвите на комунистическия режим
- 19:16 Зеленски: Тристранните преговори за войната в Украйна се отлагат за 4-5 февруари
- 19:06 Работник пострада при трудова злополука в Разград
- 18:55 165 снегопочистващи машини са в готовност в София, извършват се обработки
- 18:44 Гневни коментари и съмнения за манипулации заваляха към DARA след избора ѝ за Евровизия
- 18:34 Аятолахът предупреди Тръмп: Ако започнете война срещу Иран, този път тя ще запали целия регион