България 17.03.2026 17:00 Снимка: ДНЕС+
Старт на Голямото надлъгване: Иван Шишков: За две години ще проектираме всички магистрали
"Първо ще проектираме всички магистрали. Но не само "Хемус" или "Дунав мост", а цялата свързаност на България, която никой не е правил досега. Това можем икономически да си позволим, защото проектирането е най-евтиният процес.
Това заяви в ефира на Нова тв бившият министър на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, който е водач на листатата на "Прогресивна България" във Враца.
Тези обещания на ангро са индикаци, че голямото надлъгване вече е в ход.
По думите му това е гаранция да няма проблем с кражбите - ясни проекти, цел и визия.
И допълни, че всички ще бъдат построени веднага. Част от тях ще са с публично-частно партньорство, каза още той.
Сега пътувам към Враца - една от вратите на пътното безобразие в държавата. На места няма проектирана магистрала, на места има, тунелът под Петрохан е само политическа дъвка, няколко магистрали ги няма изобщо на картата, каза още Шишков.
Той уточни, че за "Хемус" е ясно, че ще се довърши. Въпросът е да се направят всички магистрали, да има свързаност от КПП до КПП - цялата магистрала Русе - Маказа, "Черно море" с продължението до Румъния, магистрала "Рила" и продължението и до Северна Македония, тунелът под Петрохан, даде примери Шишков.
Според него за около 2 години могат да се направят всички проекти и да се започне строителството с всичките процедури. След това обаче, когато се подходи по начин, при който имаш готови проекти и ясна цел за финансирането, тогава нещата се получават. Тогава няма да има кражби, а има пари за хората.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.