България 05.10.2023 16:19 Снимка: ДНЕС+
СРП прекрати и производството за разменените бебета в "Шейново"
Досъдебното производство за разменените бебета е спряно, съобщиха от Софийската районна прокуратура след запитване на NOVA.
„След детайлно запознаване на наблюдаващия прокурор със събраните в хода на разследването данни, производството е спряно, тъй като не е установен по безспорен и категоричен начин извършителят“, се казва в съобщение на прокуратурата до Нова телевизия. Според запознати, ако постъпят нови данни по разследването, делото може да бъде възобновено.
В хода на досъдебното производство са били разпитани над 20 свидетеля, сред които - майките на разменените бебета , акушерките и лекарите, присъствали на раждането, неонатолозите, прегледали децата, директорът на болницата, както и всички лица, които имат отношение към случая. Направени са ДНК експертиза и графическа експертиза. Отправено е запитване до болницата, относно размяната на бебетата. Изискани са данни от Изпълнителна агенция "Медицински надзор". Към делото са приложени и справки от Столична регионална здравна инспекция и от Столична община дирекция "Здравеопазване". От установеното по делото е видно, че не са спазени вътрешните правила на болница, се казва в съобщение на Прокуратурата.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:10 Британски подводничари и поне двама US офицери са ликвидирани при удар по Одеса
- 15:05 Сиярто: ЕС се интересува единствено от Украйна, а не от проблемите на европейците
- 15:03 Промени в правилата за прием в детските градини и яслите в Пловдив
- 14:58 Президентът на Германия: Тръмп унищожава световния ред
- 14:54 Димитър Ганев: Шансът този парламент да излъчи кабинет е изчерпан
- 14:46 Белгийски квалификант победи Гришо в Бризбън
- 14:38 Проблем с екипировката довел до отпадането на Алберт Попов
- 14:30 Министър Гуцанов: Осигурихме над 40 милиона евро за превенция срещу бедствия