България 01.05.2024 13:44 Снимка: ДНЕС+
Спецоперация по Южното Черноморие
Южното Черноморие за Великденските празници, като най-интензивно е движението към курорта Слънчев бряг.
Пътните полицаи следят и правят проверки на водачи за употреба на алкохол и наркотици, както и за превишаване на скоростта.
„Няма тенденция по принцип по време на празници нарушителите на пътя да са повече. Основните нарушения са неспазване на пътна маркировка, използване на мобилен телефон по време на движение, преминаване на червен светофар и не на последно място - употреба на наркотици и алкохол”, заявиха от МВР Бургас, информира Нова телевизия.
От полицията уточниха, че на този етап няма пътни отсечки по Южното Черноморие, които да са в ремонт. От полицията призовават шофьорите да карат внимателно и да спазват Закона за движение по пътищата.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:38 Хороскоп за събота, 28 март 2026 г.
- 19:36 СГС остави без уважение искането за предсрочно освобождаване на Брендо
- 19:29 1 милион войници! Иран мобилизира огромна армия, за да отблъсне наземната офанзива на САЩ
- 19:21 Киър Стармър: Западът е изправен пред война на два фронта
- 19:13 Вторият удължителен закон за бюджета вече е обнародван в “Държавен вестник”
- 19:05 Министър Христанов: Разширяваме обхвата на акция „Чиста храна“
- 18:58 Ако Иран затворят пролива Баб ел-Мандеб в Червено море ще има глобални финансови проблеми
- 18:53 Петролът стигна $110! Южна Корея гаси лампите в президентството, Япония пуска ТЕЦ-овете