България 12.03.2021 14:42 Снимка: ДНЕС+
Смъртен случай часове след ваксина довел до временното спиране за „АстраЗенека“
Жената е била с множество заболявания
57-годишна жена е починала след имунизация с „АстраЗенека“. Въпреки че не е доказана връзка между ваксинирането и смъртта ѝ, е било взето решение като временна мярка ваксинацията да бъде спряна.
„Искам да стане ясно: това е една превантивна мярка, за да можем да сме сигурни. След 7 дни ще излезе и заключението на съдебните медици“, обяви пред журналисти в Пловдив здравният министър проф. Костадин Ангелов.
Жената е имала доста придружаващи заболявания, както и сърдечна операция. Ваксинирана е с нова партида на британската ваксина и няма образуване на тромби.
„Работната диагноза е остра сърдечно-съдова недостатъчност. Вчера в 20.00 часа е извършена имунизацията. Жената се прибрала без оплаквания, но в 03.00 часа получава остър задух. Търсят помощ, колегите отиват своевременно на място и установяват фаталния изход“, разказа какво се е случило министърът./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24138 |
RON
|
10 | 3.83895 |
TRY
|
100 | 3.87156 |
USD
|
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 21:01 Хороскоп за сряда, 31 декември 2025 г.
- 19:32 Руски експерт: Провалихме плана на Запада да ни нападне. Лавров заплаши с ядрен отговор при агресия
- 19:23 СГС удвои гаранцията на бившия директор на 138-о училище Александър Евтимов
- 19:15 Фики и Роксана са сред кандидатите да представят България на "Евровизия"
- 19:06 Радев назначи за посланици свой служебен министър и съветник
- 18:58 Временна промяна в плащания с банкови карти в градския транспорт в София от 31 декември до 2 януари
- 18:49 Meta придобива стартъп, станал сензация в Силициевата долина
- 18:42 Карлос Насар е с престижна номинация за най-добър спортист в света