България 17.10.2023 11:03 Снимка: ДНЕС+
Служител в детска градина твърди, че медицинската сестра бута и обижда 2-годишни деца
Служител в софийска детска градина твърди, че медицинска сестра от заведението бута и обижда 2-годишни дечица, съобщи Нова телевизия. Сигналът e от столичната 131-а детска градина "Флора". Жената, която пожела да остане анонимна, е подала сигнала, когато започнала работа в яслата на 11 октомври. Тя напуснала работа още в същия ден, след като видяла лошото отношение към децата:
"Отношението на медицинската сестра не е нормално. Побутваше децата, обиждаше ги. Позволи си да удари едно от тях. Хранеше ги на сила, защото не трябвало да се изхвърля храна. Казах ѝ, че това не е редно и тя ми се извини."
Този ден директорката на яслата не била на работа. Новопостъпилата жена обяснила на заместничката на директорката какво е видяла. Впоследствие на жената е предложено да бъде преместена в друга група, но тя отказва.
По думите на подалата сигнала в градината няма топла вода, а гърнетата на децата са били в лошо състояние От Районната община са започнали проверка по случая, поискани са писмени обяснения на всички служители.
Родители защитиха управата на градината и коментираха, че досега не е имало подобни проблеми.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:24 Верижна катастрофа до Орлов мост, има ранени
- 19:35 Учени: На Европа едва ли ще открием живот
- 19:26 Касите на БНБ ще работят извънредно всяка събота през януари
- 19:18 Китай проби граница, смятана за непреодолима в ядрения синтез
- 19:11 Седем американски бойци са били ранени при залавянето на Мадуро
- 19:03 Инфлацията в еврозоната достигна целта на ЕЦБ през декември
- 18:55 Римски мраморен басейн, антични и средновековни монети и печати откриха на Акве калиде през 2025 г.
- 18:48 Платото Устюрт: Тайнственият свят на пустинята