България 22.12.2021 14:16 Снимка: ДНЕС+
След скандала: Теодора Генчовска се отказа от назначението на Сертов във външно министерство
ИТН с уверение, че няма да има ДС – съветници в екипа на министърката
Външният министър Теодора Генчовска очевидно се е отказала да назначава бившия шеф на ДАНС Петко Сертов за свой съветник. Информацията разбуни духовете в социалните мрежи и предизвика бурни реакции предвид миналото му. В парламента председателят на ПГ на „Има такъв народ“ Тошко Йорданов пък увери, че Теодора Генчовска няма да назначи Сертов.
„Няма да има нито един съветник от Държавна сигурност в екипа на Министерство на външните работи. Нямам друг коментар“, каза Йорданов.
Информацията за назначението на Сертов и още трима души, свързани със службите на тоталитарния режим в пенсионна възраст, за съветници на министър Генчовска се появи преди ден.
Днес имената им вече не фигурират на сайта на външно министерство. От останалите групи в управляващата коалиция бяха лаконични.
Председателят на парламентарната група на БСП Георги Свиленски препрати медиите към специалистите в Министерство на външните работи.
Лидерът на ДБ Христо Иванов отбеляза, че ще изразят мнение, но нямат право на вето. Лустрацията е една от точките в политическата програма на ДБ/tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за събота, 27 декември 2025 г.
- 19:36 Тръмп: САЩ нанесоха смъртоносен удар срещу "терористичната сган" ИДИЛ в Нигерия
- 19:25 Китай превръща Хайнан в безмитна врата към пазара от 1,4 милиарда души
- 19:15 Финансистът Виктор Папазов: За руските съдебни искове и бъдещето на ЕС
- 19:05 Япония прие рекорден бюджет за отбрана
- 18:54 Junge Welt: Атентатът срещу руския генерал Сарваров е акт на отчаяние
- 18:43 Специалисти: Хранителните стоки са поскъпнали с 35-50 процента и повече
- 18:31 Михаил Хазин: САЩ предават на Русия цяла Източна Европа, включително България