
България 06.05.2025 19:30 Снимка: ДНЕС+
След протеста за Ангел: Клиниката, в която почина момчето, съди част от хората за вандалски прояви
Пловдивската частна клиника, където почина 6-годишният Ангел, ще заведе дело срещу част от участниците в протеста от събота. Тогава близки и роднини на момчето се събраха пред клиниката, настоявайки за справедливост. Протестиращите опитаха да нахлуят в сградата и да потърсят обяснение от собственика и управителя за фаталния случай. След като органите на реда ги възпрепятстваха, бутилки с вода полетяха към клиниката, а няколко стъкла бяха счупени.
„Отново изразяваме най-искрените си съболезнования и съпричастност към неговото семейство. Ние също настояваме за справедливост и с необходимото търпение очакваме официалните заключения от разследващите органи. Същевременно категорично осъждаме всякакви прояви на агресия особено физическа срещу медици и лечебни заведения, които са посветили усилията и професионализма си на това да спасяват човешкия живот и да помагат на хиляди хора”, заявяват в позиция от „Медикус Алфа”.
Управителят обяснява, че е загрижен от факта, че „по време на протеста бе нарушена неприкосновеността на частната собственост на лечебното заведение, а агресивните и вандалски действия и скандирания на част от участниците предизвикаха напрежение и стрес сред хоспитализираните пациенти, и на работещия в момента медицинския екип, като затрудниха и работата му. Вярвам, че търсенето на справедливост следва да се осъществява само и единствено със законови средства и по начин, който не застрашава спокойствието и сигурността на пациентите и персонала”.
От клиниката обясняват, че ще бъдат предприети всички предвидени в закона действия спрямо лицата, участвали в агресивни и вандалски прояви.
![]() |
1 | 2.07736 |
![]() |
1 | 2.291 |
![]() |
10 | 3.8881 |
![]() |
100 | 4.28061 |
![]() |
1 | 1.69851 |
Последни новини
- 09:53 Ювентус продължава с наказателната акция на клубния Мондиал
- 09:46 Вдигнаха "Кугър" за спасяване на алпинисти от труднодостъпен връх в Рила
- 09:38 Кметът на Перник: Бащата на Васил Михайлов ме обвини за всичко, което синът му е извършил
- 09:30 Израел отвори въздушното си пространство
- 09:22 Собственикът на „Делта гард“ с остър коментар към депутата от ПП–ДБ Ивайло Мирчев
- 09:14 Лиляна Павлова: С тези действия на САЩ еврото става най-стабилната валута в света
- 09:06 Тежка катастрофа край Лясковец, има загинала жена
- 09:02 Тръмп: Защо да няма смяна на режима в Иран? Рубио и Ди Ванс: Не искаме смяна на режима!