.jpg)
България 25.09.2023 17:55 Снимка: ДНЕС+
Слагат ограничители на изпреварването по пътя Русе-Бяла и в Прохода на Републиката
Монтирането на гъвкави ограничители на път I-5 между Русе и Бяла започна, обявиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Тези разделителни стълбчета ще бъдат инсталирани в четири отсечки с обща дължина от 10,2 километра в област Русе.
Двата участъка между Русе и Тръстеник, както и третият преди Волово и четвъртият в района на Бяла, ще бъдат оборудвани с гъвкави ограничители с височина 0,75 метра и разстояние от 12 метра между тях.
Целта на инициатива е намаляване на риска от инциденти и нарушения на пътното движение в отсечките, където изпреварването е забранено, но въпреки това често практикувано. Подобна мярка беше въведена през миналата година в дефилето на път I-1 през Кресненското дефиле, където след монтажа не се отчетоха тежки пътни инциденти.
Монтажът на гъвкавите ограничители ще изисква временно ограничаване на движението в едната лента по посока на движение, затова се призовава шофьорите да бъдат особено внимателни и да спазват скоростните ограничения. Предвижда се, че инсталирането на ограничителите на всички участъци на път I-5 в област Русе ще бъде завършено до края на октомври тази година.
Също така, АПИ планира разполагането на гъвкави ограничители на общо 25 отсечки с обща дължина около 38 километра в участъци от път I-5 Русе - Бяла - Велико Търново и на второкласния път II-55 Дебелец - Гурково в Прохода на Републиката.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 00:24 Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста, реши съдът
- 22:04 Хороскоп за събота, 12 юли 2025 г.
- 22:01 Прокуратурата: Асен Василев е „неизвестният депутат“ по делото срещу Благомир Коцев
- 19:36 Кимаковски: 10 хил. украински войници попаднаха в огневи чувал в ДНР
- 19:28 ВАС спря действието на методиката за дялово разпределение на парното
- 19:21 Подводен парк край остров Света Анастасия е голямата атракция за гмуркачи от цял свят
- 19:13 15 години от най-скандалния кунгфу ритник във футбола
- 19:05 ЕС ще затяга примката около Унгария и Словакия с нови правила за финансиране