
България 22.10.2021 08:53 Снимка: ДНЕС+
Шефът на COVID отделението в „Пирогов“: Идеолозите на тази заповед да заповядат да лекуват
От рано тази сутрин пред „Пирогов“ се извиха опашки от медицински специалисти, които трябва да се тестват за коронавирус, за да могат да влязат на работа в болница.
„От вчера сутринта едва 3 сертификата сме получили за хората, които работят тук и минаха на проби. И тези сертификати твърдят, че пробите са взимани тази нощ или вчера вечерта“. Това заяви Петър Атанасов, ръководител на COVID отделението в „Пирогов“.
„Явно отделението може да се поддържа на автопилот“, заяви доц. Петър Атанасов, ръководител на COVID отделението в лечебното заведение.
„Иделолозите на тази заповед да заповядат да лекуват, да влязат в график“, допълни той и подчерта: „На нощно дежурство в ковид отделението на „Пирогов“ има по 1 лекар, 1 сестра и 1 санитар заради липса на персонал“.
„Легла можем да открием от днес за днес, но леглата не лекуват“, заяви доц. Атанасов.
Той акцентира, че е проследил състоянието на 3000 души, преболедували COVID-19, и нито един не е повторен, нито един от тях не е с рухващ имунитет.
„Пациент, който не се е сблъсквал с вируса, след консултация с компетентен лекар, е редно да се ваксинира“, призова доц. Атанасов.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08444 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.8704 |
![]() |
100 | 4.12092 |
![]() |
1 | 1.6849 |
Последни новини
- 14:41 Тръмп: Ще видим кой е виновен за Украйна
- 14:30 Джокович коментира рекордния като пари за играчите US Open: Стъпка напред, но не е достатъчно
- 14:20 Фон дер Лайен пак каза, че солидарността на ЕС с Украйна е непоколебима
- 14:12 Съвети от МВР как да се пазим от измами с еврото: Превалутиране извършват БНБ и Български пощи
- 14:08 Древно послание: Най-изумителните конструкции на планетата ни и една извънземна история
- 13:57 Тайсън спечели най-лесните $ 25 млн. за 89 секунди
- 13:46 Украйна изгуби още един от подарените ѝ от Полша МиГ-29
- 13:34 Челси унижи Уест Хем за първата си победа за сезона