България 12.02.2021 19:26 Снимка: ДНЕС+
Сайт „прати на оня свят“, учителка, която уж починала след COVID ваксина
Интернет сайт разпространи фалшива новина за учителка от Разград, починала след поставянето на ваксина срещу коронавирус, съобщи БНТ.
От РЗИ направили проверка и установили, че наистина съществува такава жена, но тя е жива и здрава. Нещо повече - дори не е заявила желание да бъде ваксинирана.
Прокуратурата в Разград разпореди разследване по казуса и кой стои зад фалшивата новина. Наказателната отговорност за подобно престъпление е 5 години затвор и глоба от 10 000 до 50 000 лв.
Тихомир Тодоров, окръжен прокурор на Разград коментира, че към настоящия момент е установено лицето, което е експонирало това съобщение. Установен е електронният портал. В момента се изготвя профил на извършителя и това, по което се работи, очевидно е, че става въпрос за някой анархист, нищо не го свързва този човек с град Разград, нито с пострадалата. Много подло като замисъл и от морална гледна точка и от наказателен правен аспект, заяви Тодоров./БНТ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Кремъл: Дмитриев е на посещение в САЩ, но не за преговори за Украйна
- 19:24 FT: Задълбочаващ се разрив в НАТО
- 19:15 Силяновска зове за "креативност при четенето на двустранните протоколи с България"
- 19:06 Кинофестивалът в Кан представя официалната си селекция: Големите отсъстващи са американските студиа
- 18:56 Туроператори: Очаква ни "тежък сезон" за българския туризъм
- 18:47 Разпространението на морбили започва 4 дни преди появата на типичния обрив
- 18:37 Експерт: Не трябва да купуваме агнешкото от сергия. По-добре от големите вериги
- 18:28 Синдаров докосва победата в шахматния Турнир на претендентите