България 26.01.2022 12:43 Снимка: ДНЕС+
Само благодарности от Петков: На Янев за доклад, а на Генчовска за организацията на срещата с РСМ
Преди редовното правителствено заседание Кирил Петков изказа само благодарности към работата на своите министри. Започна от военния – Стефан Янев.
„Най-важното е доклада на министъра на отбраната, който ще ни информира в детайли за ситуацията в напрежението НАТО-Русия, както и ще представи част от заключенията, които вчера решихме на КСНС като това ще бъде на закрито заседание. После ще решим заедно коя част е секретна и коя отворена и тя ще може да я поделим в НС. Аз искам да благодаря на Янев, че след заседанието в такъв бърз порядък ни предлага такъв детайлен и ясен доклад за българската позиция, която защитава изцяло националния интерес“, каза Петков. После продължи с благодарностите – искал да благодари на всички министри, участвали в срещата с РСМ, имало осезаем прогрес и със съвсем различен и „конструктивен тон за разлика от това, което е било“.
Благодарности и към министъра на външните работи – Теодора Генчовска за организацията на „това цялото събитие“.
В края благодари и на медиите, с което ги подкани да напуснат залата/tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник
- 18:23 Василев: Това е бюджет на мързел, страх и некадърност. Управляващите да го хвърлят и да се гръмнат!
- 18:16 Цените на едро на някои зеленчуци и основни храни продължават да падат