Русенски четвъртокласници спасиха млад учител, получил инсулт

България 06.02.2025 12:07 Снимка: ДНЕС+

Русенски четвъртокласници спасиха млад учител, получил инсулт

Бърза реакция на децата предотврати трагедия в класната стая

Четвъртокласници от Русе спечелиха международно признание, след като спасиха живота на свой учител. Децата от 4 "ж" клас получиха приза "Най-всеотдаен клас" от световната инициатива "Бързи герои 112" за 2024 година, съобщи БНТ.

Благодарение на знанията, получени от здравнообразователната програма "Бързи герои 112", учениците успяха да разпознаят симптомите на инсулт при своя преподавател и да реагират светкавично.

"Когато тръгнахме към компютърното моделиране и се приготвяхме за часа, видях, че господинът не се чувства добре. Извикахме госпожата да повика линейка. Той залитна и аз много се изплаших", сподели Аделина от 4 "ж" клас пред екипа на предаването "Денят започва", предаде Дунав мост

Класният ръководител Диана Илиева потвърди бързата реакция на децата: "Извикаха ме. Обадихме се на 112. И след не повече от 10 минути линейката дойде в училище".

"Имахме възможност да спасим един млад живот, на който му предстои много работа в нашата сфера", добави Илиева, визирайки успешното възстановяване на своя колега.

Спасеният учител Мартин Вишанов вече се е завърнал в класната стая. "Спомням си, че имах главоболие. Бяха притеснени всички деца", разказа той за случилото се.

CHF CHF 1 2.08178
GBP GBP 1 2.35401
RON RON 10 3.93005
TRY TRY 100 5.22522
USD USD 1 1.87664