България 27.01.2024 14:36 Снимка: ДНЕС+
Ротацията ще се реализира през март, увери председателят на парламента
Ротацията ще се реализира през март, процесът се дискутира достатъчно открито, прозрачно и предвидимо, каза пред журналисти в Благоевград председателят на Народното събрание Росен Желязков. Повод за посещението му в града е партийно събрание на ГЕРБ на областно ниво.
Той каза, че не може коментира решението на президента да не отиде на клетвата на новите конституционни съдии Десислава Атанасова и Борислав Белазелков, която се състоя вчера. „Това е негово решение“, добави Росен Желязков, цитиран в БТА.
На въпрос кога ще бъде готов тунел „Железница“ на магистрала „Струма“, председателят на парламента каза, че това е трябвало да стане преди повече от две години.
„По този въпрос се обърнете към министъра на регионалното развитие и към Агенция „Пътна инфраструктура“. Ние отдавна очакваме трафикът да се увеличи и да бъде пуснат тунелът, но това е частичното решение. Голямото решение ще бъде, когато бъде пуснато и дефилето, но това не го виждаме в средносрочна перспектива“, отбеляза Росен Желязков.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 07:07 Откриха 11-годишната Наталия, Асен Симеонов е задържан
- 22:06 Хороскоп за четвъртък, 23 юли 2026 г.
- 19:31 Агентът за набиране на жени за Джефри Епстийн е открит мъртъв в Париж
- 19:23 Българският паспорт сред най-силните в света с безвизов достъп до 178 държави
- 19:16 Дъщерята на Чарли Шийн: Баща ми никога не ме е издържал
- 19:09 SpaceX изведе в орбита робот с 3-метрови ръце за ремонт на сателити
- 19:02 57-годишният Марк Антъни стана баща за осми път
- 18:55 Японската йена се срина до 40-годишно дъно