България 13.11.2022 11:24 Снимка: ДНЕС+
Ремонтът на жълтите павета се удължава до септември догодина
Срокът на ремонта на жълтите павета се удължава до септември догодина, за да се влезе в рамките на мандата на сегашното управление на София. Това каза министърът на регионалното развитие Иван Шишков в предаването на БНТ „Денят започва с Георги Любенов“.
Уговорката да се направи това е между МРРБ и Столичната община и е постигнато на среща между него и столичния кмет Йорданка Фандъкова. Ремонтът на жълтите павета пред Народното събрание е част от проект, който се финансира по Оперативна програма „Региони в растеж“, която се управлява от МРРБ.
Първо ще се прави анализ на технологията, по която се изпълнява ремонтът и след това ще се реши дали самата община е допуснала грешка в заданието за ремонта, каза Шишков. После ще се реши дали да се удължи гаранцията за ремонта и дали ще се наложи новопоставените павета да се вадят и пренареждат.
При заданието за ремонта бе решено, че трябва да се спазва оригиналната технология отпреди век, тъй като жълтият паваж е културна ценност и Институтът за паметниците на културата е настоявал да се спазва старата технология. Тя обаче не е пригодена за сегашния трафик, който е многократно по-тежък от едновремешния.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:57 САЩ създадоха първия изтребител за защита срещу крилати ракети, а днес Иран го използва срещу тях
- 10:51 Отложеното пенсиониране увеличава пенсията
- 10:45 КНДР осъди продажбата на ракети на Южна Корея от САЩ
- 10:34 29 неродени бебета открити при строителни работи
- 10:23 Правителството на САЩ спира достъпа до ИИ модели
- 10:12 Тежко остава състоянието на едното дете, пострадало с тротинетка в София
- 10:02 Тиквичките, зелето и краставиците поевтиняха
- 09:51 Кристиян Шкварек: България е най-бързо изчезващата държава, нужна ни е мащабна демографска стратегия