България 09.10.2025 11:40 Снимка: ДНЕС+
Река Янтра едва не преля тази нощ след дъждове от 120 литра на кв.м
4,50 метра достигна нивото на река Янтра във Велико Търново към 5:00 часа тази сутрин, критичната стойност е 5,50 метра. Екипи на пожарната и полицията дежуриха в района на кв. "Асенов“, кв. "Чолаковци“ и ниската точка на улица "Крайбрежна“. На терен, заедно с тях, бе и кметът на старата столица Даниел Панов, предаде "Фокус“.
В Дебелец и Килифарево - в резултат на непрестанния над две денонощия обилен дъжд, р. Белица повиши стойностите си близо до критичните. В Килифарево реката достигна 2 метра малко пред 2:00 часа, а след 3:00 часа започна да спада и 5:00 часа сутринта понижението е с 13 см.
"Няма опасност от заливане на къщи“, увери кметът на Търново Даниел Панов.
В Дебелец нивото на Белица достигна 3,40 м при критична стойност от 4,00 м. Основният приток на вода там идва от Дряновска река. Към момента нивото се задържа, няма залети къщи.
Заедно с Панов на терен бяха главен инспектор Николай Александров, и главен инспектор Пламен Иванов от Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението“, както и кметовете на Дебелец и Килифарево – Снежана Първанова и Цоньо Пилев.
Дежурните патрулни автомобили и екипите на пожарната остават на място. Валежите вече спряха и се очаква обстановката да се успокои.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:13 Хороскоп за петък, 10 юли 2026 г.
- 19:36 Възрастна жена от Вършец бе измамена с близо 17 хиляди евро по схема за онлайн инвестиции
- 19:28 На Ивайло Мирчев от ДБ му приличало на саботаж ситуацията около "Райнметал"
- 19:21 Метеоролози: Западна Европа е преживяла най-топлия юни в историята!
- 19:14 Мадона, Шакира, Джъстин Бийбър и Колдплей ще пеят на финала на Световното
- 19:07 Осъдиха Тръмп да плати 5 млн. долара за сексуално посегателство преди над 30 години
- 19:02 Пиян украинец помете пешеходка след катастрофа в Пловдив
- 18:59 ЕС дава зелена светлина на новите санкции срещу Русия на 13 юли