
България 29.01.2023 12:18 Снимка: ДНЕС+
Радостин Василев иска избори докато ГЕРБ се оттеглят от политиката
С измяната на Изборния кодекс от БСП, ДПС и ГЕРБ става ясно, че още от самото начало те са знаели, надявали са се и са търсели нови избори. Това заяви депутатът от ПП и бивш спортен министър Радостин Василев пред БНТ.
„Отиваме на избори, защото няма как да има синергия между крайно противопоставящи се групи както в обществото, така и в НС“, каза той.
По думите му „Продължаваме промяната“ е направила всичко възможно да не се стига дотам, но не е получила подкрепа. „Лицемерието взе връх в този парламент – виновни са тези, които си сформираха мнозинство. Избраха си председател на НС, но в крайна сметка се уплашиха да направят правителство и направиха една заявка за любов, ама следващия път“, коментира Василев.
По думите му изборите ще продължат, докато ГЕРБ не се оттеглят от политиката.
„В такава радикализирана обстановка президентска република е неприемлив вариант, защото ще се стигне до диктатура. Сещам се за пуническите войни – пети избори идват сега и пуническите войни ще продължат, докато българският Картаген не падне, а българският Картаген е с център на управление в Банкя и неговият образ е ГЕРБ“, коментира депутатът.
„Този парламент стигна докрай само с един изборен закон, няколко ратификации и много малка част от законите по Плана за възстановяване и устойчивост“, каза още той.
„Тази голяма подкрепа, която виждаме за НПК и обединението на залата, е поредна симулация. При нас е искрена, защото ние търсим тройно решение за този човек, този пост и всичко, свързано с контрола над главния прокурор. При ГЕРБ и ДПС обаче това е симулативно, те много добре знаят, че ние няма да можем да стигнем до истинско приемане“, смята Василев.
„Позицията на главния прокурор, че това е атака спрямо неговата личност, може би му дава сили, но това не е така. От 14 години има позиция не европейските институции, че България има пропуски при разследването на главния прокурор, оттогава насам е имало трима“, посочи Радостин Василев.
Според него през изминалите няколко месеца се усеща „определена синергия между президента и ГЕРБ“.
„Ролята на президента Радев в това служебно правителство и този кратък парламент бе да възстанови основно ролята на ГЕРБ и ДПС в управлението и голяма част от служебните министри да нападат предходните министри от ПП, мен и други, което създаде едно усещане, че всички са маскари“, каза още Радостин Василев.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 11:10 Благомир Коцев пред съда: Това са едни странно скалъпени обвинения, искам да съм при децата си
- 11:07 Одобриха организацията на движение по ул.“Опълченска“, пускат един участък следващата седмица
- 10:58 Габрово получава близо 17 млн. лв. за иновационна долина
- 10:48 ПП-ДБ: Оказван е натиск върху Благомир Коцев да се откаже от политическата си сила
- 10:39 Шамари и обиди при раждане в "Майчин дом": "Умирах, а трябваше сама да си държа краката"
- 10:28 Павела Митова: Договорът с „Боташ” е преотдаване на българския енергиен суверенитет
- 10:19 Джокович опита, но болката и безкомпромисният Синер се оказаха непреодолимо препятствие
- 10:11 Буруджиева за интригата в ПП-ДБ: Асен Василев се прави на Нео от "Матрицата", иска да е новият герой