България 21.02.2023 12:08 Снимка: ДНЕС+
Радев: Някои искат да влезем в еврозоната през задния вход, както влязоха в политиката
ЦИК е независим орган и не трябва да има никакво външно вмешателство в нейната работа, но аз очаквам от всички институции, ангажирани с изборния процес, да увеличават доверието в изборите, а не да водят до ерозирането на това доверие. Това коментира президентът Румен Радев пред журналисти.
"Очаквам в работата на комисията и на всички органи, ангажирани с изборите, да има повече прозрачност. Нека не обезличаваме допълнително машинното гласуване", призова той.
В момента се полагат всички усилия да се намери най-доброто техническо и организационно решение за изборите. Не трябва да се насажда недоверие в изборите, защото и без това избирателната активност не е такава, каквато трябва да бъде.
Запитан как ще коментира упреците на Асен Василев, че служебното правителство е саботирало влизането на България в еврозоната, Радев заяви:
Министърът на финансите констатира много ясно финансовата ситуация в страната
"Служебното правителство постигна най-големия напредък към еврозоната - това е подписването на меморандума за сечене на евромонети, което искаше подкрепата и на ЕК, и на всички държава от еврогрупата. но служебното правителство не може да компенсира липсата на политическа воля от партиите в предишния парламент, които отказаха да приемат законите, които трябва да осигурят пътя ни по-натам към еврозоната. Някои явно искат да влезем в еврозоната през задния вход, както влязоха и в политиката и както представят решения на много от проблемите.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци
- 18:23 Жега във Великобритания, Франция забрани алкохол на обществени места
- 18:12 Санторини без круизни кораби: Масов протест блокира туристическия сектор