Путин: Германия остава водещ икономически партньор на Русия
България 20.05.2017 12:05
„Германия остава водещ икономически партньор на Русия“, заяви руския президент Владимир Путин. По неговите думи двустранният търговски оборот се е увеличил с над 40% от началото на 2017 г., предаде Sputnik. "Русия се стреми да изгради сътрудничество с Федерална република Германия върху принципите на взаимна изгода, уважение, равнопоставеност и отчитане на интересите на другия.
Въпреки известните политически затруднения и колебания в световната икономическа среда, Берлин остава водещ партньор във външната политика на нашата страна.Говорейки за ситуацията в двустранната търговия, с удоволствие отбелязвам ръста на търговския оборот, който през януари и февруари се увеличи с 43% ", каза Путин.
Според него Германия е най-големият купувач на руски газ, който покрива близо 35% от нуждите на страната. Държавният глава изрази надежда, че немските бизнес лидери ще покажат голям интерес към предстоящия Международен икономически форум в Санкт Петербург (SPIEF).
Той ще се проведе в периода 1-3 юли. Събитието, което се провежда под егидата на руския президент, събира държавни глави и правителства, както и изпълнителни директори на компании и много известни икономически експерти от цял свят. "Надяваме се, че германските представители на бизнеса ще участват по-активно в SPIEF тази година", каза посочи Владимир Путин.
Той припомни, че руско-германската стратегическа икономическа и финансова работна група е възобновила работата си миналата година, като отбеляза, че е натоварена с подпомагането на бизнес лидерите на двете страни в установяването на връзки и провеждането на съвместни проекти.
Работната група бе свикана отново през юни 2016 г. след тригодишна пауза, причинена от разцеплението между Русия и ЕС покрай украинския конфликт. Двете страни подписаха съвместни проектни сделки на стойност стотици милиони долари. /БГНЕС
Въпреки известните политически затруднения и колебания в световната икономическа среда, Берлин остава водещ партньор във външната политика на нашата страна.Говорейки за ситуацията в двустранната търговия, с удоволствие отбелязвам ръста на търговския оборот, който през януари и февруари се увеличи с 43% ", каза Путин.
Според него Германия е най-големият купувач на руски газ, който покрива близо 35% от нуждите на страната. Държавният глава изрази надежда, че немските бизнес лидери ще покажат голям интерес към предстоящия Международен икономически форум в Санкт Петербург (SPIEF).
Той ще се проведе в периода 1-3 юли. Събитието, което се провежда под егидата на руския президент, събира държавни глави и правителства, както и изпълнителни директори на компании и много известни икономически експерти от цял свят. "Надяваме се, че германските представители на бизнеса ще участват по-активно в SPIEF тази година", каза посочи Владимир Путин.
Той припомни, че руско-германската стратегическа икономическа и финансова работна група е възобновила работата си миналата година, като отбеляза, че е натоварена с подпомагането на бизнес лидерите на двете страни в установяването на връзки и провеждането на съвместни проекти.
Работната група бе свикана отново през юни 2016 г. след тригодишна пауза, причинена от разцеплението между Русия и ЕС покрай украинския конфликт. Двете страни подписаха съвместни проектни сделки на стойност стотици милиони долари. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн