
България 04.05.2025 19:22 Снимка: ДНЕС+
Прокуратурата разследва смъртта на 7-годишното дете от Ботевград за лекарска немарливост
Прокуратурата започна разследване за причиняване на смърт на 7-годишно дете от село Литаково, община Ботевград, което почина вчера и предизвика напрежение пред "Пирогов".
От държавното обвинение посочват, че на 3 май във Филиала за спешна медицинска помощ в Ботевград е приета 7-годишната А.А. с болки в корема. Няколко часа по-късно е взето решение момичето да бъде транспортирано в УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов" в София. Състоянието му се е влошило по пътя, а опитите на лекарите в "Пирогов" да го реанимират са били безуспешни.
Под ръководството на Окръжна прокуратура-София се водят действия по разследване по образувано досъдебно производство за извършено престъпление - причиняване на смърт вследствие на немарливо изпълнение на занятие или на друга правно регламентирана дейност, представляващи източник на повишена опасност, уточняват от прокуратурата.
Извършен е оглед на местопроизшествие.
Възложена е експертиза за установяване причината за смъртта на детето на специалисти от Клиниката по съдебна медицина и деонтология към Александровска болница, информират още от прокуратурата.
Лекарите от "Пирогов" са се опитали безуспешно да реанимират детето, което е било докарано в състояние, несъвместимо с живота, каза вчера директорът на спешната болница д-р Валентин Димитров пред БНР. Напрежението е възникнало, след като лекарите от Детската клиника по интензивно лечение са уведомили родителите, че детето им е починало. Няма физически пострадали медици, но са били обиждани, обясни д-р Димитров. По думите му, това е разбираемо заради мъката на родителите.
Вчера близки на 6-годишния Ангел от Белащища, който почина в пловдивска болница след стоматологична манипулация, протестираха пред лечебното заведение. По случая също е образувано досъдебно производство за лекарска грешка, но разследването все още не е приключило.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09336 |
![]() |
1 | 2.29208 |
![]() |
10 | 3.92879 |
![]() |
100 | 4.47071 |
![]() |
1 | 1.72426 |
Последни новини
- 20:24 Хороскоп за понеделник, 5 май 2025 г.
- 19:32 35-годишна жена нападна лекар и шофьор на линейка
- 19:25 Ким Чен-ун посети завод за танкове и похвали технологичния напредък
- 19:22 Прокуратурата разследва смъртта на 7-годишното дете от Ботевград за лекарска немарливост
- 19:13 Какви тайни разкрива Плоската могила в Пловдив
- 19:07 Ако Киев атакува парада на Победата на 9 май: Москва ще отговори с унищожителен удар с "Орешник"
- 19:03 Почина актрисата от Народния театър Милена Атанасова
- 18:52 Фицо: Заплахите на Зеленски са смешни. Ще отида на 9 май в Москва