България 14.06.2023 12:47 Снимка: ДНЕС+
Проф. Маринов: Президентът се нуждае от време, за да се издаде указа за Гешев
„Президентът се нуждае от внимателно разглеждане на въпроса и аргументация, за да се издаде указа за предсрочното освобождаване на Иван Гешев. Какво значи разумен срок е разтегливо понятие. Какво значи бързо – веднага ли, както иска Кирил Петков, утре, нощес, в петък.“ Това каза по Би Ти Ви председателят на Стратегическия съвет на президента проф. Александър Маринов.
Той уточни, че според него колкото време е нужно, за да се подготви решението, толкова ще е, а причината е, че трябва да се разгледа внимателно въпросът.
За първи път в историята на България съдебните кадровици предлагат предсрочно отстраняване от поста на главния прокурор. Това се случи с 16 гласа „за“ и четири гласа „против“. ВСС изпрати на президента своето решение за освобождаването на Иван Гешев на 12 юни.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:11 Паднала скала затруднява движението в Кресненското дефиле
- 11:48 Радев отговори на Петков:Да благодари на “Боташ”,че съхранява купения от него скъп и непродаваем газ
- 11:37 ISW: Руснаците превзеха село в Покровското направление, ВСУ напреднаха в Харковска област
- 11:25 Рая Назарян отдаде почит на жертвите на комунистическия режим
- 11:15 Дара ще ни представя на „Евровизия 2026“ във Виена през май
- 11:14 Цветлин Йовчев: Ролята на МВР в изборния процес се преекспонира
- 11:02 Февруари започва с обилен сняг и виелици, студ в първите дни на месеца
- 10:50 Вучич подписа правосъдните закони, които ЕК определи като крачка назад за евроинтеграцията на Сърбия