България 05.08.2024 11:33 Снимка: ДНЕС+
Проф. Константинов: Мандатът се връща горе-долу навреме
Мандатът се връща горе-долу навреме. В България политическата обстановка се повтаря само като фарс. Това заяви проф. Михаил Константинов в ефира на БНТ.
По думите му преговори се водят зад кулисите, а резултатите трябва да са публични. "Политиката не е честно нещо, тя има собствени закони и понякога не е лицеприятна. Нещо не можем да се управляваме като човечество, моето мнение е, че станахме твърде много", каза още той и добави, че тази година е доста напрегната и трябва да приключи войната в Украйна и следват световните избори:"нека не се лъжем - това са изборите в САЩ", обясни още проф. Константинов.
"Парламентът не е пред разпадане, а се е разпаднал. Не свърши никаква работа, както и предният. Поправките в Конституцията са недомислени; хората, които ги предложиха са невежи. Нелепа история, то и по света е така, като разумен човек ми е неудобно. Апелирам да се влага малко разум и да се мисли като в шаха - няколко стъпки напред", каза още той.
По думите му политиците ни трябва да си оправят вътрешно партийния живот "Ако има нормални партии- ще имаме и нормална политика", отсече той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.08845 |
GBP
|
1 | 2.24113 |
RON
|
10 | 3.84038 |
TRY
|
100 | 3.9506 |
USD
|
1 | 1.67954 |
Последни новини
- 11:35 Прокуратурата се отказа да връща Коцев и Барбутов зад решетките
- 11:26 Бюджет 2026: между фискалната консолидация, реформи и въвеждането на еврото
- 11:16 Проф. Румяна Коларова: Действията на ПП са 100% опортюнистични, това е присъщо на популизма
- 11:07 Евростат: Икономиката на България нараства повече от средната за ЕС през 3-то тримесечие
- 10:58 Денков: Няма да оттеглим вота на недоверие, независимо какво пише в новия бюджет за 2026 г.
- 10:50 Аферата „Хасърджиев”: Гръцкият модел Анастасиос Михайлидис е задържан
- 10:44 Любен Дилов-син: Готови сме за нови избори, но трябва да помислим и за държавата
- 10:41 Джигит "лети" с 300 км/ч на Околовръстния път в София