България 03.04.2021 16:40 Снимка: ДНЕС+
Проф. Балтов: 110 пациенти с COVID-19 в „Пирогов“ са заявили желание да гласуват
До вчерашния ден общо 110 пациенти от COVID-отделенията на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ са изявили желание да гласуват на предстоящите парламентарни избори, стана ясно от думите на директора на лечебното заведение проф. д-р Асен Балтов.
Той увери, че в спешната болница са създали необходимата организация, за да могат болните да упражнят правото си на глас в утрешния ден.
„Ние винаги откриваме една секция за хоспитализираните пациенти. За тези, които са в COVID-отделенията, има определена мобилна секция. Запознах се с колегите, които ще бъдат част от нея. Имат лични предпазни средства, но и ние сме осигурили допълнително, има и необходимото количество дезинфектанти“, каза още директорът на болницата. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:37 Израел се изтегля от част от буферната зона в Южен Ливан
- 14:29 Към момента няма данни за пострадали българи след земетресенията във Венецуела
- 14:21 Министерството на финансите публикува на сайта си законопроекта за държавния бюджет за 2026
- 14:13 НЗОК хареса предложението на държавата за парите за здраве за 2026 г.
- 14:05 Цигарите поскъпват от август
- 13:57 КЗК започна проучване за високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2 на Летище „Васил Левски“
- 13:49 Преполовен Мондиал 2026: Картината за елиминациите и класирането на третите отбори
- 13:42 Лукашенко спря ретранслаторите на границата с Украйна