България 29.10.2022 15:05 Снимка: ДНЕС+
При хакерската атака миналата седмица: Иван Гешев със заплахи да бъде отстранен
Заплахи за живота си е получил главният прокурор Иван Гешев по време на руската хакерска атака срещу него преди 12 дни. Твърдението се базира на информация, получена от ДАНС, пише razkritia.com. Според данните преди седмица на електронната си поща Иван Гешев е получил съобщение на руски език, в което е заплашен да бъде отстранен. Имейлът е бил от лице заявило принадлежност към руската хакерска група KillNet.
Това не е първия подобен случай на отправяне закани и заплахи срещу държавни лица и представители на прокуратурата.
Припомняме, че миналата седмица руската хакерска група KillNet, която започна атака на сайтовете на редица държавни институции, набеляза като своя персонална мишена – обвинител №1 Иван Гешев.
Хакерът с никнейм KillMilk, сочен за един от лидеририте на хакерската група, е публикувал персонално послание срещу главния прокурор на Република България Иван Гешев, става ясно още от публикацията в Телеграм. По адрес на българския главен прокурор се отправят и множество обидни послания.
В събота, часове след масираната DDoS атака, засегнала сайтовете на български държавни институции, главният прокурор Иван Гешев съобщи пред журналисти в Кюстендил, че атаката е дело на руски хакери, като още тогава стана ясно и местонахождението на един от тях – руският град Магнитогорск.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 00:03 Рождество Христово е! Светът ликува!
- 21:02 Хороскоп за четвъртък, 25 декември 2025 г.
- 17:55 ДНЕС+ Ви пожелава на Бъдни вечер семейна топлина и споделени мигове!
- 17:51 Патриаршеското и синодално послание: Рождеството бележи повратен момент в човешката история
- 17:46 Очакването на българите: Култура или халтура - държавата да финансира, хората да потребяват
- 17:42 Д-р Динко Господинов: Празниците носят риск за сърдечно-съдовата система
- 17:31 АП: Нетаняху възложил на съветник да изготви план за атаката, причинила войната в Газа
- 17:20 Защо Стивън Спилбърг отказва да работи с Бен Афлек