България 14.10.2025 21:03 Снимка: ДНЕС+
Премиерът Желязков отменя утрешното редовно заседание на Министерския съвет
Министър-председателят Росен Желязков отменя насроченото за сряда заседание на Министерския съвет, съобщи БТА.
Повече кворум в парламента няма да правим, заяви малко преди това лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на среща с парламентарната група на ГЕРБ-СДС и с премиера Росен Желязков в централата на партията и изпрати народните представители от ГЕРБ по родните им места.
Той поиска от министър-председателя Росен Желязков преформатиране на правителството, смяна на председателя на парламента Наталия Киселова. Даде да се разбере, че вътрешният министър Даниел Митов също може да бъде сменен.
Борисов нападна министрите на партньорите си като Борислав Гуцанов и
Манол Генов от БСП. Той нареди на депутатите на ГЕРБ да излязат от
парламента и да отидат по избирателните си райони, за да видят колко от ГЕРБ е "изяден" и въз основа на това да реши дали ще има бързи предсрочни избори.
Само час преди гневното слово на Бойко Борисов пред парламентарната група на ГЕРБ, след като партията му стана шеста на частичните местни избори в Пазарджик, бе разпространен дневният ред на обичайното заседание на кабинета в сряда
Още по темата
CHF
|
1 | 2.12937 |
GBP
|
1 | 2.21098 |
RON
|
10 | 3.8462 |
TRY
|
100 | 3.96669 |
USD
|
1 | 1.67911 |
Последни новини
- 14:06 Карлос Насар: Предложиха ми $2 млн., но аз съм българин и няма да слушам друг химн за никакви пари
- 13:53 Радан Кънев: Синът ми ще понесе последиците за действията си според закона
- 13:41 Прекъснат кабел спря трафика на границата със Сърбия при Връшка чука
- 13:30 Отбелязваме Световния ден в памет на жертвите на пътя
- 13:18 В Япония обявиха предупреждение за пепел след изригването на вулкан
- 13:07 Кола се вряза в тълпа на състезание в Австралия – девет души пострадаха
- 12:56 Зеленски обяви, че предстоят промени по върховете на украинските енергийни компании
- 12:44 Нидал Алгафари: Румен Спецов е избран, защото е най-подходящ за сделката с рафинерията