
България 22.09.2023 09:05 Снимка: ДНЕС+
Председателят на ЕП: Пожелавам всички българи да бъдат единни и силни пред лицето на заплахите
Председателят на Европейския парламент Роберта Мецола поздрави всички българи с празника на Независимостта като отправи видеопожелания:
„Днес празнувате 115 години пълна незавимост. 16 от тях вие сте член на нашия съюз на суверенни, независими държави. И всички ние сме толкова горди с това. С руската инвазия в Украйна, природните бедствия, връхлитащи Европа и по-специално в съседство на вас, изпращам любовта си към България и пожелавам на всички българи да бъдат единни и силни пред лицето на заплахите пред нашия европейски начин на живот.
За повече от 16 години членство в ЕС вашата страна допринесе изключително много за формирането на силна и просперираща Европа, в която живеем днес. Нека винаги поддържаме жив този европейски дух на единство“, заяви в заключение председателят на ЕП.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10191 |
![]() |
1 | 2.24679 |
![]() |
10 | 3.84325 |
![]() |
100 | 4.02207 |
![]() |
1 | 1.68287 |
Последни новини
- 17:57 Магнат и президентска дъщеря от Южна Корея спорят за издръжка от милиард долара след развод
- 17:49 Правителството на Льокорню оцеля след два вота на недоверие във френския парламент
- 17:41 Гърция прие възможност за 13-часов работен ден и 4-дневна седмица
- 17:34 САЩ може да се откажат от един от най-големите соларни паркове в света
- 17:25 Джордж Лукас, Стивън Спилбърг отдадоха почит на покойния илюстратор Дрю Струзън
- 17:17 Силяновска иска от Фон дер Лайен "креативни решения", за да се справи с "пречките" от София
- 17:09 Руски шпиони към НАТО: „Максималният риск от ядрена война ще бъде достигнат между 2025-2026 г.“
- 17:08 ЕС планира забрана на цигарите с филтър, сочи поверителен документ