.jpg)
България 25.03.2025 10:00 Снимка: ДНЕС+
ПП-ДБ също плашат с вот на недоверие кабинета "Желязков"
"Планът за възстановяване беше саботиран от самото начало от кабинета "Борисов". Правителството на Росен Желязков е управляваното от Бойко Борисов. Влизането на България в Еврозоната и гласуването на антикорупционните закони остава ключов наш приоритет. Ако до шестия месец (пада се юни - б.р.) тези закони не бъдат приети, ние ще внесем вот на недоверие по темата за Плана за възстановяване и устойчивост". Това заяви депутатът от ПП-ДБ Венко Сабрутев пред БТВ.
Сабртуев обясни, че Планът за възстановяване и устойчивост са европейски пари срещу направени реформи. Той уточни, че три ключови закона останах неприети по Плана за възстановяване и устойчивост - антикорупционната комисия, законът за личния фалит и законът за жалбоподателите. Двама председатели на Народното събрание от ГЕРБ не вкараха законите по ПВУ, а сега и Наталия Киселова като председател на парламента също не ги допуска до разглеждане и събират прах, вместо да бъдат разгледани, разочарован е народният представител.
Сабртуев коментира приемането на Бюджет 2025 в Партийния дом. По думите му България има своя корупционен бюджет, който мина със силата на мнозинството. Няма как да се каже, че един бюджет е добър, при положение, че замразява парите за децата на България, за младите семейства и социалните плащания, посочи той. Сабртуев определи като лъже твърденията на финансовия министър Теменужка Петкова, че държавата е задлъжняла с кредити по време на управлението на бившия финансов министър от ПП-ДБ Асен Василев.
Той запита защо се гласуват 7 млрд. лв. празен чек, без да има яснота за какво ще се харчат. Защо никога не се появи един ясен разчет за тези 7 млрд. лв., недоумява Сабртуев.
Според Венко Сабртуев НАП и Агенция "Митници" няма да съберат достатъчно средства в бюджета.
Венко Сабрутев се надява Наталия Киселова като председател на Народното събрание да си поправи грешката с парламентарната група на МЕЧ.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.16246 |
![]() |
1 | 1.67882 |
Последни новини
- 23:20 Росен Желязков в Карлово: Левски трябва да бъде компасът в сърцето ни
- 23:18 Радев от град Левски: Делото на Апостола остава непреходно във времето, но и провокира нашата съвест
- 23:17 Протести в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев се проведоха в София и Варна
- 21:56 България почете Апостола на свободата: Отбелязахме 188 години от рождението на Васил Левски
- 21:39 Хороскоп за събота, 19 юли 2025 г.
- 19:31 "Хамас" се стяга за дълга война с Израел
- 19:25 Верижна катастрофа с 5 автомобила образува тапа на АМ "Тракия"
- 19:17 СО предала всички документи, поискани от областната администрация за парк "Врана"