България 18.09.2025 08:39 Снимка: ДНЕС+
ПП-ДБ блокираха служебния вход на парламента и спряха достъпа на коли до паркинга
ПП-ДБ спряха достъпа до служебния паркинг на Народното събрание рано тази сутрин, предава БГНЕС.
"Входовете, през които, без да слизат от колите на НСО, Борисов и Пеевски се озовават в пленарна зала", информира Лена Бориславова за протестната акция, стартирала в 05.40 часа.
Цитирайки бившата председателка на парламента Цвета Караянчева, чието изказване “Ходи пеша, бе!” вдигна градуса на обществени настроения неотдавна, Бориславова информира, че лидерите на ГЕРБ-СДС и на ДПС-Ново начало ще трябва да направят същото.
"Това неудобство едва ли може да се сравни с разрушения живот, денонощното хапане от дървеници над 2 месеца в ареста и без да могат да бъдат със семействата си, което се случва на зам-кмета на София Никола Барбутов и кмета на Варна Благо Коцев", добавя Лена Бориславова.
Припомняме, че в сряда трима апелативни съдии си направиха отвод по делото за мярката на Благомир Коцев и то беше преразпределено на нов съдебен състав. Днес следобед в парламента ще бъде гласуван петия вот на недоверие към правителството на Росен Желязков.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:22 Екшън в Германия: Въоръжен с нож уби мъж и държи още хора в банка, спецчасти блокираха района
- 09:15 САЩ заплашва да спре продажбите на Мерцедес заради китайското участие в компанията
- 09:07 Тръмп разрешил на Саудитска Арабия да имат ядрена програма и да обогатяват уран
- 08:59 Излезе видео от задържането на Асен Симеонов - пастрока на 11-годишната Наталия
- 08:52 Ангел Найденов влиза в борда на "Кинтекс"
- 08:45 ЕС отново разреши сканирането на чатове за сексуално насилие над деца
- 08:38 МО: България не води преговори с Полша за покупка на МиГ-29
- 08:30 ГЕРБ отговори на Пулев за „Райнметал“: Осигурихме инвеститора и заложихме финансиране за проекта