
България 02.02.2025 10:26 Снимка: ДНЕС+
Потушени са 102 пожара за последното денонощие
За последното денонощие са потушени 102 пожара в страната, двама души са пострадали. Това съобщиха на сайта си от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН). Звената за ПБЗН са реагирали на 127 сигнала за произшествия.
Вчера в 06:36 часа е съобщено за пожар в къща в село Мелница, община Елхово. Произшествието е ликвидирано с един пожарен автомобил от РСПБЗН - Елхово. Пострадало е момче на четири години. Детето е леко обгазено, без опасност за живота, след преглед от лекар е освободено.
В 11:21 часа вчера е съобщено за пожар в лек автомобил на бензиностанция, на главен път Е 70 (Разград - Шумен), на излизане от Разград. Произшествието е ликвидирано с един пожарен автомобил от РСПБЗН - Разград. Пострадал е 38-годишен мъж, който е собственик на лекия автомобил.
Преки материални щети са причинили 14 пожара, от които шест в жилищни сгради, два в спомагателни, временни или паянтови постройки, четири - в транспортни средства, един - в съоръжения на открито, и др. Материални щети няма при 88 пожара - 46 са горели в сухи треви и храсти, 35 в отпадъци, два в готварски уреди и комини и др.
Екипите на пожарната са извършили 19 спасителни дейности и помощни операции - четири при катастрофи в транспортни средства, една при инциденти с опасни вещества. В 13 от случаите е оказано съдействие на други структури на МВР, при дейности като спасяване на животни, оказване съдействие пострадали граждани.
Получени са шест лъжливи повиквания за изминалите 24 часа.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09269 |
![]() |
1 | 2.26763 |
![]() |
10 | 3.86688 |
![]() |
100 | 4.17071 |
![]() |
1 | 1.66213 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за неделя, 6 юли 2025 г.
- 19:33 Папа Лъв XIV предприе първи действия срещу сексуалните посегателства
- 19:24 Мъжът, който не остарява
- 19:11 Ситуацията с пожара на гръцкия остров Евия се е подобрила
- 18:59 Андреева пречупи американка, шампионката от 2022-ра аут от "Уимбълдън"
- 18:46 Колко близка е Скарлет Йохансон със своя брат близнак
- 18:34 Красивите цветя, които вече не трябва да садим в градината си
- 18:21 Пожар в района на летището в Бургас