България 26.04.2022 10:27 Снимка: ДНЕС+
Поредната излагация на "Промяната": Великденски надбавки след Великден
След тоталното изяждане на пенсиите на пенсионерите с чудовищната инфлация, дойде ред и на лелеяната великденска добавка.
След срива на системата и километричните опашки, които се извиха пред пощенските клонове от по-смелите възрастни хора, дойде ред и на тези, които ще си получат великденската добавка...след Великден, показа справка на репортер на ДНЕС+.
Излагациите на "промяната" са безчет, но и най-смелите предсказания за лош сценарий не допускаха правителството на Кирил Петков да се изложи и пред най-уязвимите - пенсионерите.
И днес на опашки в пощенските клонове отново се редят хората, които отказаха да прекарат часове в очакване на и без това изядената от инфлацията гордост на правителството - великденска добавка преди Великден.
Припомняме, че хаос с изплащането на пенсиите и великденските надбавки, заради кибератака срещу компютърните системи на „Български пощи“, предизвика напрежение в Страстната седмица. Въпреки уверенията, че възрастните хора няма да бъдат засегнати, заваляха сигнали, че в много населени места граждани са оставени без дължимите им пари. Засегнати се оказаха всички потребители на определени пощенски клонове.
По материала работи Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.1183 |
GBP
|
1 | 2.21724 |
RON
|
10 | 3.84476 |
TRY
|
100 | 3.98599 |
USD
|
1 | 1.68752 |
Последни новини
- 17:05 ВКС реши: Делото срещу Благомир Коцев ще се гледа във Варна
- 16:58 Прокуратурата погна трима за измама с внос на автомобили от САЩ
- 16:51 Литва отново отваря границата с Беларус
- 16:42 Младежите, настанени в приемни семейства, често стават жертва на подигравки в училище
- 16:33 Петър Дилов за Бюджет 2026: Работим усилено за намаляване на административната тежест
- 16:24 Двама убити при нова полицейска операция в Рио де Жанейро
- 16:15 Подменят контейнерите за разделно събиране на боклук в София
- 16:06 Софийският градски съд прекрати делото срещу Благомир Коцев и го прати на ВКС