
България 20.09.2021 19:07 Снимка: ДНЕС+
Половин милион нуждаещи се ще бъдат подкрепени с хранителни продукти
Днес едновременно във всички области в страната, стартира кампанията по предоставяне на пакети с хранителни продукти за най-нуждаещите се хора.
Около 500 000 български граждани ще бъдат подкрепени с близо 5500 тона храни на обща стойност 13,4 млн. лева по график, изготвен от Българския червен кръст – партньорската организация, която осъществява кампанията. Пакетите са осигурени с финансиране по Оперативна програма за храни и/или материално подпомагане от Фонда за европейско подпомагане на най-нуждаещите се.
Подкрепа е предвидена за хората, които получават помощи на различни основания. Списъците с правоимащите са изготвени от Агенцията за социално подпомагане, която е Управляващ орган на програмата.
Пакетите съдържат 15 вида продукти от първа необходимост. За тричленните и по-големи семейства са предвидени пакети от почти 28 кг храни общо, а по-малките ще получат по около 18 кг.
От старта на Оперативната програма за храни ежегодно около 500 000 нуждаещи се и членовете на техните семейства получават подкрепа с продукти от първа необходимост. До момента са раздадени над 80 000 тона храни под формата на повече от 1,4 млн. пакети и топъл обяд.
Към момента 201 общини предоставят топъл обяд на 58 500 души в условията на пандемията от COVID-19. Средствата са осигурени от Европейския съюз.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09493 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.86306 |
![]() |
100 | 4.01142 |
![]() |
1 | 1.6565 |
Последни новини
- 16:07 Аналитичен център: Стар проблем в нова форма - морските дронове изместват големите военни флотилии
- 16:01 САЩ спират финансирането на редица изследвания за рак
- 15:53 Израел заяви, че е нанесъл удари по повече от 150 цели в град Газа от вчера
- 15:46 Премиерът на Индия: Нашите войници поставиха Пакистан на колене за един миг
- 15:38 Тръмп каза на украинска журналистка, че страната ѝ е в сериозна беда
- 15:33 Руските войски започнаха да напускат полигоните в Беларус след ученията "Запад-2025"
- 15:30 "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване
- 15:22 Мерил Стрийп за Робърт Редфорд: Отиде си един от лъвовете