България 08.10.2022 18:55 Снимка: ДНЕС+
Политолог: Вариант е правителство на малцинството на ГЕРБ и плаващи мнозинства
По думите му има варианти за съставяне на правителство, не са затворени всички врати
Вариант е да се пробва правителство на малцинството на ГЕРБ с подкрепа в плаващи мнозинства по ключови въпроси. Това каза политологът доц. Даниел Смилов за „Офанзива”.
„Не се вижда признаване на проблем с корупция при ГЕРБ и какво може да се направи, за да се изчисти името им и да се преодолее тази репутация. Можеха да заемат по-ясна позиция за Гешев. Те биха могли да предложат към декларация за отстраняването му. Така може да се отвори възможност за участие на ГЕРБ във властта”, посочи той.
По думите му има варианти за съставяне на правителство, не са затворени всички врати.
„Не виждам вариант на управление ГЕРБ, ПП и ДБ. Бих искал да видя повече от предложението на ГЕРБ, в момента е неясно и може да бъде тълкувано като различни неща, трябва да предложат по-ясна формула. Ще бъде правителство на ГЕРБ, ДПС и БВ или на малцинството? Не мисля, че с „Възраждане” е възможна официална коалиция. ГЕРБ трябва да покаже, че са си взели поуки, за да получат подкрепа”, подчерта Смилов.
Според него трябва да има партийни разговори.
„Нормално е политическите партии да си говорят. Това не означава коалиция. Радев вероятно ще даде третия мандат на БСП, ако се базираме на досегашния му избор. Ако реши да избере друга партия, би трябвало да избере такива, които имат шанс за коалиция. Трудно ми се струва, че би го дал на БСП. Би било рискова стратегия Радев да продължи да управлява чрез служебни кабинети”, смята политологът. И допълва, че позицията на президента за приемането на Украйна в НАТО е неприемлива.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:08 Хороскоп за четвъртък, 9 юли 2026 г.
- 19:31 Anthropic следяла потребителите в Claude Code
- 19:23 Министър Керязов награди медалистките от Европейското първенство по художествена гимнастика
- 19:16 Петролът скочи с още 6% след като Тръмп обяви край на примирието с Иран
- 19:09 Защо Италия е "туристическият шампион" на Европа през 2026 г.
- 19:01 Джокович: Радвам се, че побеждавам играчи с 15 години по-млади от мен
- 18:53 12 държави от НАТО дават $50 млрд. за нова ракетна програма за защита на Европа
- 18:46 Европейската комисия притиска България за по-тежки екологични процедури