
България 18.10.2021 19:02 Снимка: ДНЕС+
Почина жената с COVID-19, върната от шест болници в София
Почина 70-годишната жена, заразена с COVID-19, на която 6 лечебни заведения в София отказаха прием. Минути преди да бъде стане ясно за кончината на пациентката служебният здравен министър Стойчо Кацаров отново потвърди пред журналисти, че няма проблем с местата в болниците. Той повтори думите си от петък, които станаха повод за журналистическа проверка, какво се случва с пациентите и дали се връщат линейки с болни.
„Болничните легла в страната стигат и няма място за паника.“, зави на 15 октомври той пред журналисти.
През уикенда екип на Нова телевизия провери дали това е така. Той проследи линейка в София, която кара жена на около 70 години с коронавирус, на кислород, в тежко състояние. /бел.ред. именно тя е починалата/
„Пирогов“ е първата спирка, но там спешните медици не оставят пациента, следва ВМА, където също има отказ, съобщи Нова телевизия.
След това маршрутът на линейката минава през Александровска болница, Инфекциозна болница, „Токуда” и „Софиямед”, никъде не приемат пациентката. Следващата спирка е столичната Окръжна болница. Там тя е свалена и хоспитализирана.
Равносметката от проверката - 6 болници отказват прием, а седмата хоспитализира пациента. Това отнема близо 3 часа на спешните медици.
Дали случилото се обаче е изключение или всекидневие – от Спешна помощ казват, че медиците им работят на ръба на възможностите си. Утре пък се очаква протест на спешните медици. /tribune.bg
![]() |
1 | 2.08444 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.8704 |
![]() |
100 | 4.12092 |
![]() |
1 | 1.6849 |
Последни новини
- 19:36 България стартира със загуба Световното по волейбол при жените
- 19:26 Зеленски: Украйна няма да се откаже от земята си
- 19:17 Младежите ни с първа победа на Световното по волейбол
- 19:07 Недовършен мост в Китай се срути и повлече в бездната 16 работници, издирват ги с робот
- 18:56 Марио Драги: ЕС се превърна в маргинален наблюдател от Украйна до Газа
- 18:47 Русия обяви, че е превзела още две села в Донецка област
- 18:36 Митрополит Аталла Хана: Християнинът застава до жертвите, а не до убийците
- 18:26 Новоназначени военнослужещи в състава на Сухопътните войски положиха военна клетва в Стара Загора