България 20.12.2022 19:35 Снимка: ДНЕС+
Почина проф. Христо Мермерски
„Благодаря ти затова, че си мой безкомпромисен учител, вдъхновител и най-всеотдаен родител”, написа синът му
На 88-годишна възраст си отиде известният агробиолог и политик проф. Христо Мермерски. Скръбната вест съобщи неговият син Йонко Мермерски в профила си във Facebook.
„Скъпи Мой Татенце, няма думи, които могат да опишат, колко безкрайно ще ми липсваш. За милионен път Благодаря на Господ затова, че отреди на мен честта да бъда твой син.
Благодаря ти затова, че си мой безкомпромисен учител, вдъхновител и най-всеотдаен родител”, пише синът му.
„Нека пътят на баща ми към светлото му небесно царство бъде озарен със светлина, както бе слънчева и светла днешната сутрин, когато той си тръгна от нашия свят. Ще ми липсва безмерно, но Благодаря на Господ за щедростта към баща ми и животът, който му е дал”, добавя Йонко Мермерски.
Той описва накратко пътят на баща си, който от малкото село стига до доцент и професор, а после преподавател в над 20 държави включително САЩ. Роден е на 24 юли 1934 г. в село Ботево, Врачанско.
Проф. Мермерски е известен с книгите си за целебното и здравословно хранене, народната медицина и природната медицина. Има общо 31 издадени книги в тези сфери, като 13 от тях са в съавторство с Йонко Мермерски, който е доктор по химия.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:28 Иззеха фалшиви близо 200 000 евро при спецакция в Ловешко
- 16:19 Задържаха баща, ударил съученик на сина си в училище в Брезово
- 16:10 МВнР отличи Лили Иванова с почетния знак "Златна лаврова клонка"
- 16:01 ГЕРБ: Служебният кабинет ще бъде на ПП-ДБ и Илияна Йотова
- 15:52 Изселнически организации в Турция се обявиха срещу промените в Изборния кодекс
- 15:43 НАТО стартира мисия "Арктически страж"
- 15:35 Eвропарламентът одобри заема от 90 млрд. евро за Украйна
- 15:28 Рашфорд ще пропусне първия мач между Атлетико Мадрид и Барселона от полуфиналите за Копа Дел Рей