България 26.01.2026 11:42 Снимка: Днес +
Побой над ученичка в Благоевград: "Била е удряна в корема, но си е мълчала"
Ученичкатa, пребита от друго момиче в Благоевград, и преди е била жертва на побой. Това разказа нейната майка.
Насилието е заснето от свидетел, а видеоклипът беше публикуван в социалните мрежи и предизвика огромно възмущение в обществото.
Меги Бумбарова е майка на пострадалото момиче. Тя разказва, че побоят е от 19 януари.
"Детето ми е било в мола, извикано е от ученичката навън и веднага след излизането ѝ започва да я бие, първо с юмруци, после с коляно в главата. Белезите външно ще заздравеят, но страхът остава. В момента не иска да излиза, бои се. На видеоклипа се чуват заплахи с думите "ти ще си труп", споделя майката пред NOVA.
По думите на майката това не е еднократен случай - същото се е случило и дни преди побоя.
"Била е удряна в корема, но си е мълчала. Още от лятото на миналата година започват подигравките към дъщеря ми. Същото дете ѝ е събувало обувките, карало я е да ходи боса. А причината е едно момче. То е започнало да обръща внимание на дъщеря ми, след като е скъсало с агресивното момиче. Двете са на различна възраст, но са от едно училище - моето дете е на 17 години, а другото - на 15. За щастие ще преместят девойката, защото прави доста проблеми, опитвала се е да бие и учителки. Знам, че е унижавала и други деца, това е поредният случай. Нека институциите да се намесят. Подадох жалба в прокуратурата и полицията", призова майката.
Според нея бащата на агресивното момиче се е извинил на съпруга ѝ. Жената благодари на намесилия се, за да спре побоя.
Проверка показа, че бащата на момичето е полицай. Той е разведен с майката, а момичето живее временно с него, макар родителските права са присъдени на майката. По данни на Меги Бумбарова тя я е малтретирала.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:08 Арестуваха пиян шофьор, опитал да подкупи със 100 евро полицаи
- 13:01 Германия иска извинение от Тръмп за думите му за натовските войски в Афганистан
- 12:52 Мъж подпали апартамент в Хасково - жена му го продала и не му дала нищо
- 12:45 Страните от ЕС окончателно одобриха спирането на вноса на руски газ от 2027 г.
- 12:40 Bloomberg: Европа навлиза в ерата на унижението
- 12:37 Предлагат дигитализация на етажната собственост и виртуални общи събрания
- 12:29 Двама мъже и жена обраха телевизор, шевни машини и акордеон от къща във Варненско
- 12:25 Над 800 хил. души са без ток, 11 хил. полета са отменени в САЩ заради зимната буря