България 18.06.2020 11:41 Снимка: ДНЕС+
Петкова: „Росатом“,„Фраматом” и „Дженерал Електрик“ обединяват усилия в процедурата за АЕЦ „Белене“
Това показва доверие в правителството, в НС и българския премиер, коментира енергийният министър
Три от компаниите в кратката листа на процедурата за избор на стратегически инвеститор в АЕЦ „Белене“ – „Росатом“, „Дженерал електрик“ и „Фраматом“ се обединяват в консорциум, докладва пред депутатите министърът на енергетиката Теменужка Петкова.
„Процедурата ще е оспорвана, възможността за реализация е по-осезаема“, увери енергийният ни министър. По думите й фактът, че тези компании обединиха усилия показва, че те вярват в проекта.
„Това показва доверие в правителството, в НС и българския премиер“, коментира енергийният министър.
Теменужка Петкова напомни, че възобновяването на действията, свързани с търсенето на възможност за реализация на проекта АЕЦ „Белене“ е в изпълнение на решение на Народното събрание от 2018 г.
„Това е важно да бъде докладвано веднага на българския парламента. Обединяването на усилията на тези три световни лидера в ядрената енергетика е ясен знак, че процедурата, свързана с избора на стратегически инвеститор ще бъде изключително оспорвана“, допълни още Петкова./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:27 Спартак удари Черно море като гост за първи път от 33 години
- 22:40 Трима загинали и шестима ранени след нова катастрофа на магистралата
- 22:28 Хороскоп за понеделник, 27 юли 2026 г.
- 19:29 Цените на какаото падат, но шоколадът остава скъп
- 19:18 Разполагат допълнително медицински екипи и линейки по Черноморието ни
- 19:08 Китай е добил 700 000 тона шистов нефт от находище „Шънли Дзиян“
- 18:59 Пеканов: Спряхме корупционна процедура за 127 млн. евро в регионалното министерство
- 18:48 Пожар край Валенсия, 15 000 са евакуирани