България 19.08.2021 13:32 Снимка: ДНЕС+
Петков благодари на Радев: Който каквото иска да говори, България ми е в сърцето
Петков поиска оставките на Борда на директорите на ВМЗ - Сопот
Четирима от петимата членове на УС на ВМЗ Сопот бяха призовани от икономическия служебен министър Кирил Петков да си подадат оставките.
Причината е лошото управление на завода от април насам.
„ВМЗ не изпълнява свои договори, не разплаща сключени контракти, а реално загубите за няколко месеца са около 6 милиона лева. Ако бордът не си подаде доброволно оставките, мога да ги уволня. Нямам забележки към работата на изпълнителния директор Иван Гецов“, посочи още министър Кирил Петков.
Той е настоял за оставка и на изпълнителния директор на Държавната консолидационна компания, от която е част военният завод.
Петков коментира и темата с канадското си гражданство си с оглед на вчерашния разговор между Румен Радев и ДПС вчера на консултациите.
„Искам да благодаря на президента, защото той го каза най-добре -наистина България ми е в сърцето. Който каквото иска да говори, аз съм влязъл в тази роля, защото милея за тази Родина. Името – аз съм българин - е единствено, което мога да кажа, че съм. Оттук нататък аз уважавам Конституционния съд, ако те имат някаква друга препоръка, ще се съобразя с нея, но до тогава, моята задача е да си вършим работата. Много бивши конституционни съдии се изказаха, че актовете са стабилни, така че моята роля е да не губя ден. Много биха се радвали моите опоненти да ни разсейват с такива реално маловажни за държавата теми“, допълни Петков. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 17:53 US икономист алармира: Гаранциите за Киев са бомба със закъснител, Западът готви мащабна провокация
- 17:42 Поставиха последния кристал в новогодишната „Топка на съзвездието” в Ню Йорк
- 17:32 Киев възстанови електричеството на 748 000 домакинства след масираните руски удари
- 17:21 Съветите на експертите за еврото: Не бързайте да обменяте левове преди Нова година
- 17:08 Бриджид Бардо - жената, която гори мъжете
- 16:56 Проф. Михаил Константинов: Християнската цивилизация е заплашена от соросоидите и мигрантските вълни
- 16:45 "Гардиън": България се готви за еврозоната на фона на страхове от руска дезинформация
- 16:35 Зеленски с нов коварен план за инфраструктурна война срещу Русия