България 14.12.2025 08:42 Снимка: ДНЕС+
Петър Стоянович: Някой е отприщил бента, но някой да управлява водопада е наивно
Би трябвало да погледнем по-реалистично на нещата. На всички политически партии, които се кичат с това, че били предводители на този протест, не бих казал нищо нецензурно по техен адрес, а би трябвало да го кажа. В голяма степен някой е отприщил бента, но някой да управлява водопада - това е много наивно и смешно.
Това обяви пред Би Ти Ви историкът и бивш министър на културата Петър Стоянович в анализ на събитията от последната седмица, в която в София се състоя най-големият протест в най-новата история, а протестиращи имаше и в други големи градове.
Допълни, че е безотговорно, в опита за революция, в който младите са избутани от немай-къде на преден план, да се стовари върху тях отговорността за всичко и завинаги.
"По-малките отиват, защото има купон. Това е тяхната първа революция в живота. Досега максимумът, което са правили, е да изядат някой шамар, защото не са изхвърлили боклука вкъщи", посочи Стоянович. Допълни, че те няма как да не сбъркат.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:45 Хороскоп за неделя, 5 април 2026 г.
- 19:35 Зеленски пристигна в Истанбул за разговори с Ердоган
- 19:25 Карабинерите арестуваха лидер на клан на италианската мафия Камора
- 19:16 Радев е събрал почти 530 хил. евро от дарения
- 19:05 Проф. Константинов: Ако Радев, не направи управление, ще повтори съдбата на ИТН
- 18:53 БАБХ запечата нерегистриран склад с храни в Свиленград
- 18:42 Доклад: По-високите заплати привличат кадри в армията, некомплектът от военнослужещи е намалял
- 18:32 Тъкър Карлсън: Иранската война е краят на американската империя