България 18.12.2025 11:28 Снимка: ДНЕС+
Пеевски се отказва от НСО: Ако цената за спокойна държава са охраната и кабинета ми, аз ще я платя
Лидерът на "ДПС - НОВО НАЧАЛО" Делян Пеевски е готов да се откаже от охраната от НСО, ако комисията, която я е назначила реши, че той вече няма нужда от нея.
Исканията на ПП-ДБ за сваляне на охраната му и тази на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, той нарече "див популизъм".
"След малко ще подам искане до комисията, която слага охраната, която е постановила да имам такава охрана, както е постановила тогава за Кирил Петков, за Атанас Атанасов, за Христо Иванов, аз охраната не я взех тогава - отказах я. Настояха от службите, че са притеснени да се вземе тази охрана. Кирил Петков я взе веднага, Атанасов веднага", разказа той.
И обясни, че на всеки 6 месеца се преценява дали има нужда от подобна охрана".
Пеевски заяви, че не знае кога изтича срока за неговата, но подчерта, че ще поиска комисията да разгледа казуса му и да се произнесе още преди плануваното за следобед заседание на парламентарната комисия, на която ПП-ДБ искат да премахнат охраната за депутати.
Лидерът на ДПС-НОВО НАЧАЛО подчерта, че службите са преценили да не му свалят охраната.
"Ако има нужда - те да преценят, ако няма нужда - аз ще приема решението на комисията, както и в миналото съм се отказвал. Но няма да позволя популистки да оставят народни представители и други държавни служители да останат без охрана. Това е несериозно", заяви той.
Пред журналисти Пеевски потвърди тезата на ДБ от тази сутрин, че е освободил кабинет 222А в парламента и подчерта: "Там е и ще е Музеят на сглобката".
Като добави, че ДПС-НОВО НАЧАЛО имат и "много други кабинети" в сградата.
И продължи: "Темите на държавата обаче не са свързани с кабинета на Пеевски, или охраната им с Борисов, а спекулата и заплатите. Вчера се наложи да спасяваме Асен Василев с 5-те процента, защото разбраха какви бели са направили тези момчета. Не заслужаваха подкрепа - нали бе всичко перфектно само с удължителен бюджет", добави той.
Лидерът на ДПС-НОВО НАЧАЛО предупреди: "Положението е много тежко с падането на това правителство. Януари и февруари ще е много тежко, през следващите 6 месеца. Виновни са ПП-ДБ. Виновни са ПП-ДБ и хората ще разберат истината. Но ние сме отговорни, затова вчера гласувахме петте процента. Трябваше България да има бюджет, хората да бъдат осигурени".
А на въпрос защо тогава са подали оставка (правителството - б.р.), той каза: "Аз не съм подавал оставка. Оставка може да подаде само мандатоносителят и другите две партии".
Делян Пеевски призова всички партии да седнат и да решат проблемите със спекулата, "които ще дойдат от въвеждането на еврото, защото няма правителство".
Той добави, че "Магазин за хората" върви много успешно и дори поздрави министър Георги Тахов за това.
"Ако цената за спокойната държава са охраната и кабинетът на Пеевски, аз ще я платя. Партиите трябва да са отговорни с хората, а не да се занимават с дребнотемия. Ще правя всичко за България", категоричен бе лидерът на ДПС-НОВО НАЧАЛО.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09583 |
GBP
|
1 | 2.22633 |
RON
|
10 | 3.84091 |
TRY
|
100 | 3.90535 |
USD
|
1 | 1.66851 |
Последни новини
- 13:43 Запрянов: Всички 8 самолета F-16 Block 70 са в базата в "Граф Игнатиево“
- 13:25 Смъртта на британски военен в Украйна показа прякото участие на Европа в конфликта с Русия
- 13:16 Администрацията на Тръмп се подигра на Байдън с възпоменателна плоча на колонадата на Белия дом
- 13:08 През 2026 г. ще има две пълни слънчеви затъмнения
- 13:00 Неочакван обрат: Вашингтон спира санкциите срещу руски банки, свързани с ядрената енергетика
- 12:53 Politico: САЩ и Русия ще проведат нови преговори за мир в Украйна този уикенд
- 12:45 Фискалният съвет: Има рискове за песимистичен сценарий, препоръчваме преработване на Бюджета
- 12:42 МЕЧ пред президента: Искаме избори в първата седмица на април