България 24.11.2022 17:02 Снимка: ДНЕС+
Паяци са вдигнали 1200 автомобила от зелени площи в София през последните шест месеца
Над 1200 моторни превозни средства, паркирани неправомерно върху зелени площи в София, са били репатрирани принудително през изминалите шест месеца. Това показват данните на Столичния инспекторат, цитирани от БНР.
Служителите на Центъра за градска мобилност (ЦГМ) са извършили репатрирането с т.нар. "паяци" след получено разпореждане от инспекторите. Най-много нарушения са установени в районите "Слатина", "Младост" и "Студентски град".
Установените нарушители подлежат на санкция.
От Столичния инспекторат посочват, че обществените зелени площи се използват само съобразно основното им предназначение, като паркирането и преминаването на МПС през тях е забранено.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:35 Фискалният съвет за Бюджет 2026: Против сме държавните служители да се компенсират за осигуровките
- 17:31 Парламентът реши: Директорът на НСлС вече няма да е и заместник-главен прокурор
- 17:29 КС реши: Противоконституционно е България да бъде в Съвета на Тръмп
- 17:26 7 души са задържани за 24 ч. по ЗМВР след акцията в район "Приморски"
- 17:23 Министър Стоянов и адмирал Уайкоф обсъдиха сигурността в Черно море и укрепването на Източния фланг
- 17:15 250 000 жертви: Доклад за банди за изнасилвания и бездействие на институциите, взриви Великобритания
- 17:13 Отново: Камион разкъса мантинела на "Струма" и се вряза в кола (ВИДЕО)
- 17:07 Министър Милошев: Директорът на НДК Андриана Татарова е отстранена от поста