България 08.11.2025 17:02 Снимка: ДНЕС+
Откриха следа от изчезналата на Витоша Стефани, охранителни камери са я засекли край хижа "Алеко"
Екипите, които издирват изчезналата на Витоша 20-годишна Стефани, са открили първа следа. Охранителни камери са я засекли край хижа "Алеко".
Поради тази причина част от спасителните екипи се пренасочват в тази част на планината. Предстои в района да бъде пуснат и дрон, съобщава БНР.
Въпреки лошото време десетки доброволци от сутринта излязоха на Витоша, за да помогнат в издирването на 20-годишното момиче, което изчезна преди два дни.
Пред Нова телевизия майката на Стефани обясни, че дъщеря ѝ често ходи по планините, тренира спортно катерене и е подготвена физически.
"Не е избягала, по-скоро си е тръгнала от нещо. Имаше своите търсения и съмнения. Беше на кръстопът", разказа майката.
"Според мен го е планувала. Оставила е лични документи, телефон, на който има локация и мога да я видя къде е, ключове – всичко беше вкъщи", разказа още майката. Тя вече е обходила Боянския водопад и Камен дел. Казва, че дъщеря ѝ от скоро прекъснала комуникация с приятелите си.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:01 Русев: Незаконни водопроводи и строежи спъват ВиК проектите във Варна
- 13:53 Окончателно: Заводът "Кроношпан" във Велико Търново остава затворен
- 13:45 Гюров: Атаката не беше срещу Цицелков, атаката бе насочена срещу кабинета
- 13:37 Рияд нарочно заобикаля Израел през Сирия в проект за оптичен кабел до Гърция
- 13:29 Британската полиция обискира кралско имение след ареста на бившия принц Андрю
- 13:21 Бившият президент на Южна Корея се извини за военното положение
- 13:13 Пентагонът плаши с ответни мерки ЕС, ако обърне гръб на американското оръжие
- 13:05 Янкулов свиква Пленума на ВСС за избор на нов и.ф. главен прокурор