България 09.05.2023 13:27 Снимка: ДНЕС+
От юли спира програмата за образователни медиатори
940 образователни медиатори могат да останат без работа от 1 юли, тъй като спира заплащането за тях по Национална програма за подкрепа на медиаторите и социалните работници. Тя се финансира от Министерство на образованието, но не е включена в списъка на програмите, които ще се плащат от бюджета за 2023 година. Така и децата, които се подпомагат от медиаторите, ще останат без подкрепа.
Това каза Теодора Крумова, програмен директор на Център "Амалипе" на пресконференция в пресклуба на БТА. Подписка в подкрепа на медиаторите, под която са се подписали близо 18 000 от цялата страна, ще бъде внесена в Министерство на образованието и в Министерски съвет.
Деян Колев, председател на Център "Амалипе", поясни, че в МОН нямат представа как ще се финансира оттук-нататък работата на образователните медиатори. Той добави, че се разпространява фалшива новина, че те ще се финансират по проект "Успех за теб" или ще се назначат от бюджетите на училищата.
Последствията са следните: селските училища да останат без образователни медиатори.
"Амалипе" са внесли писмо до премиера с искане програмата за медиаторите да бъде продължена. Тя е подкрепена от синдикати, социални партньори, родители, учители, директори, Неправителствени организации./news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:39 Иран ще съди по бърза процедура задържаните при протестите
- 15:31 На Руската Коледа: Путин приветства "свещената мисия" на руските войски
- 15:30 Шефът на НЗОК: До 48 часа да няма нито един гражданин, който се оплаква, че няма достъп до лекарства
- 15:24 Бедствие в Крумовградско: Разрушен мост, наводнени пътища, ниви и помпени станции
- 15:15 Тръмп се подигра на Макрон: "Доналд, умолявам те, само не казвай на обществеността"
- 15:07 Омбудсманът към банките: Спазвайте закона за еврото и не вземайте такси - 6 месеца е безплатно!
- 14:59 Инцидент с тайвански изтребител
- 14:56 Die Welt: Доналд Тръмп парализира НАТО, Гренландия е обречена