
България 17.04.2025 11:59 Снимка: ДНЕС+
От БСП-ОЛ не очакват изненади при гласуването на вота на недоверие
Не очакваме никакви изненади, очакваме този вот да не бъде подкрепен от всеки един депутат и всяка една парламентарна група, които искат стабилност в държавата и тя да спазва своя стратегически път, коментира предстоящото гласуване на вота на недоверие депутатът Атанас Атанасов от „БСП- Обединена левица“ пред журналисти на влизане в парламента.
Вотът на недоверие срещу кабинета на тема корупция, внесен от „Морал, единство, чест“ (МЕЧ) трябва да бъде гласуван в 14:30 часа.
По повод оттеглянето на „Демокрация, права и свободи“ – ДПС (ДПС-ДПС) от управляващото мнозинство, Атанасов коментира, че се вкарва някакъв смут в Народното събрание. „Но в крайна сметка беше крайно време те да решат дали са част от управляващото мнозинство или не. Няма как на 1 април те да кажат, че остават, сега да кажат, че напускат и то след едно мероприятие в „Боянските сараи“, каза още депутатът.
На този етап няма нагласа в трите партии, които сформираме това управленско мнозинство и това правителство, да се водят разговори с „ДПС-Ново начало“, допълни той. „Пак казвам – всяка една политическа формация, която подкрепя курса на стабилност, курса на това, че връщаме държавата в руслото на нормалността - виждате, рестартират се сериозни енергийни проекти, инфраструктурни проекти, чакани с десетилетия, така че който подкрепя това държавата да върви напред, нека подкрепя и правителството", допълни Атанас Атанасов.
На въпрос дали с „Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) ще се водят разговори за подкрепа за политики, Атанасов отговори положително. „Да, разбира се с ПП-ДБ се водят разговори, както виждате и от трибуната, неведнъж сме ги призовавали да се включат в това мнозинство, тъй като голяма част от политиките, които това управленско мнозинство и това правителство провеждат, съвпадат с тяхната програма и с това, което те са обещали на техните избиратели. Така че още веднъж ги призоваваме да не бягат от отговорност, тяхното място в момента е в управлението", допълни Атанас Атанасов.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за четвъртък, 18 септември 2025 г.
- 21:09 Лавров: Киев се опитва да саботира политическите усилия на САЩ за решаване на конфликта в Украйна
- 21:05 Чарлз III разговаря с Тръмп в двореца "Уиндзор", историческата официална визита започна
- 21:01 Теменужка Петкова: Асен Василев да не забравя, че през 2025-а плащаме негови стари сметки!
- 19:34 Турция въвежда задължителни психотестове преди сключване на брак
- 19:27 Хърватия вече има първата плаваща аптека
- 19:21 Лебедев: Руските сили нанесоха удар по завод, произвеждащ системи за насочване на ракети за ВСУ
- 19:13 Фридрих Мерц пред Бундестага: Путин изпитва търпимостта ни